Festival zahozených šancí = „jen“ dva body pro Snipery

sucha

Snipers Třebíč – FbK Horní Suchá 6:5pn (1:2; 2:2; 2:1, 0:0)

Sedmnácté kolo Národní ligy východ nechalo zavítat do Třebíče „staré známé“ z Horní Suché od polských hranic. Soupeř, který před třemi lety postupoval do Národní ligy právě na úkor Třebíče, jež po prohře byla nucena postup vybojovat až v následné baráži. Od té doby se však síly na obou stranách výrazně obměnily… Ze střetnutí na palubovce v Horní Suché vezla Třebíč plný počet bodů za výhru 5:10. Po nástupu obou týmů na hrací plochu byl za klubovou věrnost obdarován kapitán Sniperů Jaroslav Dlabač, který za 200 utkání v A týmu Snipers obdržel několik upomínkových předmětů a poděkování od vedení klubu, spolu s potleskem přítomných diváků.

Úvod utkání začal z obou stran opatrně a bez většího florbalového smyslu. Prvních deset minut odpovídalo střetnutí dvou celků z posledních příček tabulky. Skóre otevřel nešťastnou tečí do vlastní brány Lukáš Macálka. O pět minut později už hosté navyšovali na 0:2 po souhře Mráčka se Žwakem. Do půl minuty Sýkora z rohu rychlou rozehrou našel před svatyní hostí Vlacha, který alespoň před první sirénou snížil na rozdíl jednoho gólu.

Za první třetinou se zavřely dveře a druhá perioda přinesla pro domácí mnohem přijatelnější obraz hry. Snipeři drželi míček na hokejkách a soupeře hluboce zavřeného v obranném pásmu. Prostřední část sice zahájili lépe hosté, kteří hned v první minutě navýšili na 1:3 a následně se nechal vyloučit za sekání Lukáš Štveráček, zmíněný tlak však nesl své ovoce. Ve dvacáté šesté minutě nejprve snižoval Janata po nahrávce Macálky a hned poté vyrovnával Mátl po pobídce Štveráčka, 3:3. Před třetí částí ještě znovu strhli vedení hosté na svou stranu zásluhou Žwaka.

Z kraje poslední části vyrovnával stav utkání Sýkora, kterého vyzval Mátl nahrávkou z půlky. Obraz hry a její stav byl ve výrazném nepoměru. Hosté se dostávali opět do jednobrankového vedení. Třetí Cieleckého asistence a gól Václava Večeři. Poslední zmíněný střelec byl o pár minut později vyloučen na dvě minuty za sekání a domácí šli do první přesilové hry. Z té ještě Třebíčští nic nevymysleli, ale o pár minut později využil Vlachovy nahrávky zpoza brány Sýkora a znovu vyrovnával stav utkání střelou na bližší tyč. Po zbytek utkání Snipers jasně dominovali, strhnout stav na svou stranu se už ovšem nepovedlo, navzdory mnoha jasným příležitostem. A nakonec ani Janatovi, jehož gól nebyl uznán pro současnou hrubost Saláka ve sporu s hostujícím Henslerem, ani Blažkovi, který dvě minuty před koncem minul prázdnou bránu. Utkání šlo tedy do prodloužení.

Hostující Večeřa si během prodloužení šel znovu sednout na dvě minuty za nadzvedávání hokejky. Ani následných pět minut přičtených k základní hrací době neukázalo vítěze a utkání došlo až do samostatných nájezdů. Ty v poslední, třetí sérii rozhodl backhandovou kličkou Janata a druhý bod tedy zůstal v Třebíči.

Následující kolo odjíždí pušky z Třebíče odehrát 26. 1. 2019 na palubovku Aligátorů, kteří jsou v tabulce na dohled čtyř bodů a půjde tedy o velice důležité utkání.

Komentář trenéra Snipers Třebíč Petra Klimeše: „Získali jsme dva body, i když jsme měli mít tři. Bojovné utkání bez známek florbalu, je to škoda pro všechny“

Branky (asistence) Snipers:14. Vlach (Sýkora), 26. Janata (Macálka), 28. Mátl (Štveráček), 43. Sýkora (Mátl), 52. Sýkora (Vlach), rozhodující nájezd Janata

Sestava Snipers Třebíč: Brestovský (Bazala) – Mátl, Picmaus, Štveráček, Macálka – Dlabač, Janata, Blažek, Sýkora, Vlach, Benáček, Salák D., Salák F.

rozhodčí: Pěnička Michal, Šafář Zbyněk

vyloučení: 2 : 3     využití: 0 : 0;   střely na branku: 38:21      diváků: 60;

hráči utkání: Lukáš MátlTomasz Cielecki