Překvapení se nekonalo

FBC Letka Toman Finance Group - Snipers Třebíč 11:7 (3:4; 4:1; 4:2)

16. kolo Národní ligy – východ zavedlo třebíčské Snipery do Ostravy k utkání proti Letce. Soupeř nacházející se na 4. místě byl favoritem, Snipeři přesto nehodlali nechat v Ostravě body zadarmo. Utkání se odehrálo ve sportovní hale Sareza, kterou Třebíčští dobře znají z dřívějších bojů se Slovanem Havířov.

První třetina začala lépe pro domácí Letku, která ve 4. minutě otevřela skóre. Snipeři však dokázali odpovědět v 5. minutě po zásahu Benáčka. O tři minuty později udeřili opět, když se trefil Picmaus. V 11. minutě se podařilo soupeři srovnat a o minutu později dokonce odskočit do vedení v přesilové hře. Nicméně Snipeři nenechali nic náhodě a nacvičeným signálem srovnal Vlach na 3:3. Do konce třetiny se prosadil ještě Janata gólem v přesilové hře, a tak se odcházelo do šaten za lichotivého stavu 3:4 pro hostující tým.

V úvodu druhé třetiny se po minutě prosadili domácí a zase srovnali vývoj utkání. O pokračující přetahovanou se za chvíli postaral svou trefou Blažek a strhl vedení zpátky na stranu Sniperů - 4:5. V polovině utkání kombinací do prázdné brány Letka opět srovnala stav utkání. A tímto okamžikem se vývoj utkání přiklonil na stranu domácích. Do konce třetiny se ještě trefili dvakrát a odskočili do vedení 7:5.

Třetí část byla ve znamení vyloučení a rozkouskované hry. Sniperům navíc odstoupil pro zranění „zaskakující“ obránce Macálka a při vynucené neúčasti Mátla s Homolkou byli zbývající tři obránci prostě málo. Letka opět dokázala dvakrát skórovat a odskočila do vedení 9:5. Ve 49. minutě zásluhou Blažka Snipeři lehce korigovali skóre - 9:6. Do konce utkání domácí přidali ještě dva zásahy a Třebíčští dokázali zareagovat pouze brankou Picmause tři vteřiny před koncem. Po zaznění sirény tedy na tabuli svítil stav 11:7.

Jestli ještě chtějí Snipeři pomýšlet na play-off a vyhnout se bojům o setrvání ve třetí nejvyšší soutěži, musí ve zbývajících šesti utkáních, kdy jim soupeři budou především jejich přímí konkurenti, zabrat a neztratit už skoro žádné body. Podaří se jim to? Bude potřeba, aby je hnal vpřed fanouškovský kotel! Tak neváhej a přijď v sobotu 19. ledna na SH Spartak v 18:00!

Komentář kapitána Snipers Třebíč Jaroslava Dlabače: „Polovinu zápasu kdy jsme plnili taktické pokyny, jsme byli vyrovnaným soupeřem, ale v polovině druhé třetiny jsme se přizpůsobili hře soupeře a Letka nás přehrála. Soupeři gratulujeme a přejeme hodně štěstí do dalších zápasů.“

Branky (asistence) Snipers:5. Benáček (Vlach), 8. Picmaus (Sýkora), 13. Vlach (Sýkora), 18. Janata (Macálka), 23. Blažek (Dlabač), 49. Blažek (Dlabač), 60. Picmaus (Vlach)

Sestava Snipers Třebíč: Bazala (Brestovský) – Svoboda, Picmaus, Štveráček, Macálka – Dlabač, Janata, Blažek, Sýkora, Vlach, Benáček

rozhodčí: Prouza Michal, Rogowski Petr

vyloučení: 6 : 6     využití: 2 : 2;   střely na branku: 38:34      diváků: 25;

hráči utkání: Dominik Hubl - Ondřej Blažek