Po herním vzestupu přišel konečně i bodový zisk

svitavy

Snipers Třebíč - FbK TJ Svitavy 9:3 (1:2; 2:1; 6:0)

V 15. kole Národní ligy zavítaly do Třebíče ještě loni prvoligové Svitavy. První vzájemné utkání na podzim ve Svitavách Snipeři nezvládli (5:9), měli tedy co napravovat. Body třebíčští florbalisté navíc potřebují jako sůl, a tak o motivaci bylo postaráno.

Protože ani Svitavští nemají bodové konto extra velké, přinesl úvod utkání opatrný florbal se snahou obou týmů o zabezpečenou obranu a rychlé protiútoky. Gólové skóre otevřeli domácí Snipeři zásluhou juniora Benáčka hned ve třetí minutě. Za půlminutu však bylo srovnáno a skóre otočili Svitavští tři minuty před první sirénou.

Hned zkraje prostřední části srovnal stav třebíčský Janata, ale v polovině utkání vrátil vedení na stranu hostů Zach. Hra se mírně přitvrdila, Snipeři dvakrát pykali na trestné lavici, avšak oslabení zvládli s bravurou. Opticky vyrovnaná hra byla stvrzena i gólově chvíli před druhou pauzou, kdy srovnal stav zkušený Macálka.

I v závěrečné části se na hřišti jiskřilo a rozhodčí reagovali. Tentokrát zvláště hostující tým přitvrdil a Sniperům se přesilovky dařily. Díky jednoduchým kombinacím domácí dokázali gólově odskočit a prakticky rozhodnout utkání ve svůj prospěch.

V dalším zápase NL zavítají Snipeři v sobotu 12. 1. 2019 do Ostravy, kde se od 16:00 střetnou v hale Sarezy s týmem FBC Letka Toman Finance Group. Třebíčští budou odjíždět s cílem navázat na kvalitní výkony z posledních utkání a pokusit se o další bodový zisk… Autobus s týmem odjíždí od hotelu Atom v sobotu v 11:00 a případní fanoušci budou vítáni!

Komentář trenéra Snipers Třebíč Petra Klimeše: „Konečně vybojované utkání s výsledkem v náš prospěch. Musíme pokračovat v tvrdé práci.“

Branky (asistence) Snipers:3. Benáček (Vlach), 23. Janata (Dlabač), 39. Štveráček (Macálka), 44. Homolka (Picmaus), 49. Sýkora (Vlach), 53. Vlach (Picmaus), 54. Sýkora (Homolka), 55. Homolka (Picmaus), 59. Picmaus (Sýkora)

Sestava Snipers Třebíč: Brestovský (Bazala) – Homolka, Picmaus, Štveráček, Mátl – Dlabač, Janata, Macálka, Sýkora, Vlach, Benáček, Hobza

rozhodčí: Hudeček Martin, Rochovanský Pavel

vyloučení: 4 : 4 + Lukáš Brýdl 5min.     využití přesilovek: 3 : 0;   střely na branku: 25:19        diváků: 50; 

hráči utkání: Milan Picmaus – Tomáš Zach

Nemáte práva potřebná pro přidání komentáře.