Gulliverům byli Snipeři víc než vyrovnaným soupeřem

gull1

Sokol Brno I EMKOCase Gullivers - Snipers Třebíč 8:7 (3:1; 1:3; 4:3)

Poslední kolo letošního kalendářního roku odjel A-tým Snipers Třebíč odehrát do nedalekého Brna. Místní celek byl před zápasem s mírným náskokem v tabulce na první příčce a nutno podotknout, že tuto pozici si houževnatě drží už od počátku sezóny. Třebíčští naproti tomu letos stále ladí herní obraz a s dvanácti body na desáté pozici v tabulce přijížděli jako papíroví outsideři.

Do zápasu oba kluby vstupovaly zodpovědně a přístup všech hráčů na hřišti spíše vypovídal o rovnocenných soupeřích. První branka zápasu padla v osmé minutě zásluhou domácího Černocha, jež se jako první zorientoval v brankovišti hostí a střelu Vrtěla do boční síťky pohotovou dorážkou uklízel za Bazalova záda. Zmíněný exekutor sehrál o dvě minuty později akci s Vanclem a stav se navyšoval na dvoubrankový rozdíl. I zde sehrál roli nedůraz v brankovišti hostujících obránců. V polovině dvanácté minuty si Černoch s Vanclem role vyměnili a zvyšovali už na 3:0. I když o tom brankový stav nevypovídal, zhruba v této době Snipeři snížili laťku kvality své hry, ale nepochopitelně s tím přišla jejich první branka zápasu a konečně zastavení domácího brankostroje. Modrobílý Mátl vytáhl po mantinelech míček až na soupeřovu polovinu a přihrávkou do prázdné pobídl k prvnímu skórování v dresu Snipers Víta Máčka. Na tuto střelu si pružný Krupa sáhl, ale ke spokojenosti hostí ji zastavit nedokázal. Zbytek úvodní dvacetiminutovky za zmínky nestojí, jelikož s florbalem neměl příliš společného.

Po přestávce Třebíč přišla s úplně jinou dynamikou hry, než jakou ukazovala v první třetině. Už po dvaceti pěti vteřinách hry snižoval Dlabač ze vzduchu do šibenice, kterého žabkou našel Svoboda. O minutu a půl později vyvážil skóre na světelné tabuli Vojtěch Janata a hru si začaly podmaňovat pušky z Třebíče. Klid na hokejkách v rozehře vysílal hostující útoky podle libosti do akce. 32 minuta, Blažek na Štveráčka, Třebíč jde do vedení. Tempo hry diktovali hosté a až na pár výpadů nevymysleli Gullivers nic kloudného na překonání zabezpečené obrany Snipers. Černou kaňkou za výborným výkonem v prostřední části hrací doby bylo rychlé přečíslení v poslední minutě, které sehrál Černoch s Bouškem a před odchodem do šaten tak stihli znovu srovnat stav utkání.

Hned zkraje třetí třetiny testoval výborně chytajícího Bazalu domácí Házy. S tímto pokusem si brankář hostí ještě poradil, když ale přišel Házy s reparátem o pár minut později, Brno se znovu ujímalo vedení. Snipers neskládali zbraně. Odpověď nalezl za dvě a půl minuty Blažek, který dostal od Svobody žabku číslo dvě na úroveň velkého brankoviště, odkud se ze vzduchu nemýlil. Nyní vrcholily výkony na obou stranách, bohužel o trochu více štěstí měli domácí. Nejprve Vancl znovu vrátil vedení na svou stranu. Poté Černoch dovršil hattrick a zvyšoval na dvoubrankový rozdíl. Šanci ke snížení dostal Mátl ještě osm minut před koncem, bohužel neproměnil trestné střílení. To napravil o minutu později Vlach, kterého do prázdného úniku vyslal Sýkora. Snipers na dostřel. Toto gólové přiblížení opět ponížil kapitán hostí Bouška krásnou střelou nad Bazalovu nohu na vzdálenější tyči. Třebíč ještě stihla korigovat skóre na rozdíl jediné branky po souhře Picmause s Macálkou, bohužel více už nestihla a v této sezóně si připsala další prohru o pouhý gól.

Nyní nás čeká vánoční pauza a znovu se sejdeme až 5.1.2019, kdy na domácí palubovce Třebíč přivítá Svitavy, které ještě v loňském roce brázdily vody 1. ligy. Přejí příjemné prožití svátků Vánočních a na shledanou v novém roce.

Komentář trenéra Snipers Třebíč Michala Pazderníka: „První třetina neměla s florbalem nic společného a místo hry se hodně diskutovalo. Ve druhé třetině přišlo zlepšení a domácí celek jsme ve všech směrech přehrávali. Bohužel v poslední minutě druhé části jsme dostali domácí do zápasu a ti se toho chytli a v závěrečné části nám odskočili a pohlídali si to“

Branky (asistence) Snipers:13. Máček (Mátl), 21. Dlabač (Svoboda), 22. Janata (Dlabač), 32. Štveráček (Blažek), 46. Blažek (Svoboda), 53. Vlach (Sýkora), 60. Macálka (Picmaus)

Sestava Snipers Třebíč: Bazala (Brestovský) – Homolka, Picmaus, Svoboda, Mátl – Dlabač, Janata, Macálka, Sýkora, Vlach, Máček, Blažek, Salák, Štveráček

rozhodčí: Havelka Michal, Hollósy Adam

vyloučení: 0 : 0     využití: 0 : 0;       střely na branku: 38:32        diváků: 110;