Gólová průtrž se šťastnějším koncem pro Snipery

VIKINGS

Snipers Třebíč – FBC Vikings Kopřivnice 11:10pp (4:2; 3:4; 3:4; 1:0)

Po reprezentační přestávce se opět naplno rozjely florbalové soutěže. V Národní lize zavítal k třebíčským Sniperům druhý celek tabulky z Kopřivnice. Domácím se zatím v soutěži příliš nedaří, ale zrovna Vikingové nepatří mezi neoblíbené soupeře a tak si na ně Třebíčští celkem věřili…Nicméně se jednalo o utkání týmů z opačných konců tabulky. Kopřivnice se vyhřívala na druhém místě a Třebíčští na špatném desátém místě.

Do utkání domácí vlétli s jasnou vizí, a to urvat body. Avšak hosté neměli v plánu dát svoji kůži zadarmo. Utkání začalo ve vysokém tempu, ale první branka padla až ve 12. minutě, když otevřel skóre Sýkora. O půl minuty později zvyšoval na dvoubrankové vedení Mátl. Kopřivnice odpověděla v 15. a 16. minutě a srovnala stav na 2:2. Třebíčští skórovali ještě dvakrát do konce třetiny, a to opět zásluhou Sýkory a šťastným gólem Saláka. Stav tedy po 1. třetině byl 4:2 z pohledu domácích.

Druhá třetina začala nejlépe, jak mohla, když už po půl minutě navýšil vedení Třebíče Janata. O minutu později opět odpověděli hosté. Snipeři však neponechali nic náhodě a ve 23. minutě se trefil Vlach. Vikingům se ale bohužel opět podařilo dvakrát dostat míček za záda skvěle chytajícího Brestovského a rozdíl byl rázem pouze o jeden gól - 6:5. Ve 37. minutě se prosadil Dlabač a přestřelka pokračovala, když hosté opět odpověděli o dvě minuty později. Stav po druhé třetině byl tedy 7:6 z pohledu domácí Třebíče.

Poslední dějství opět začalo divoce, když po minutě hry Sýkora zkompletoval hattrick po nahrávce nováčka v sestavě Sniperů Vítka Máčka a tím posunul domácí do vedení 8:6. Hosté se tentokrát prosadili hned třikrát, ve 43. , 47. a 50. minutě a otočili stav na 8:9. Za dvě minuty se prosadil Blažek a vyrovnal. V 53. minutě se trefil Mátl a poslal Třebíč znovu do vedení. Šest minut před koncem ale hosté srovnali a na to se domácím již nepodařilo zareagovat. Ani přes vyloženou šanci 10 vteřin před koncem.

Prodloužení 3 na 3 netrvalo moc dlouho a po skvělém zákroku Brestovského z rychlého protiútoku skóroval Vlach a tak připsal bod navíc na stranu Třebíče.

Ani v posledním kole roku 2018 nečeká Snipery jednoduchá práce. V sobotu 22. 12. 2018 zajíždějí k utkání 14. kola na půdu vedoucího týmu tabulky – brněnských Gulliverů. Zápas v SH VUT CESA Brno 1 začíná v 18:30hod. On-line přenos utkání můžete sledovat zde:

Komentář trenéra Snipers Třebíč Petra Klimeše: „Pro nás zlaté body, které potřebujeme. Dopředu se nám dařilo, bohužel stále máme zbytečné chyby při rozehrávce, ze kterých pak plynou šance soupeře.“

Branky (asistence) Snipers:12. Sýkora (Homolka), 12. Mátl (Blažek), 16. Sýkora (Picmaus), 17. Salák (Blažek), 21. Janata (Dlabač), 23. Vlach (Svoboda), 37. Dlabač (Janata), 41. Sýkora (Máček), 51. Blažek (Mátl), 53. Mátl (Sýkora), 62. Vlach (Picmaus)

Sestava Snipers Třebíč: Brestovský (Bazala) – Homolka, Picmaus, Svoboda, Mátl – Dlabač, Janata, Macálka, Sýkora, Vlach, Máček, Blažek, Salák, Štveráček, Benáček

rozhodčí: Hudeček Martin, Rochovanský Pavel

vyloučení: 2 : 0     využití: 0 : 2;       střely na branku: 23:28        diváků: 52;