Jedna třetina dalšímu průšvihu nezabránila

FBK Spartak Hluk - Snipers Třebíč 8:7 (2:1; 4:2; 2:4)

V Národní lize začala odvetná utkání, základní část se tedy přehoupla do své druhé poloviny. Snipeři v domácím utkání proti Hluku padli smolně po prodloužení, a tak odjížděli na Slovácko s touhou prolomit pro ně nepříznivý vývoj soutěže a zahájit postup do klidnějších středních vod tabulky.

Navzdory tomu nabídla první třetina zápasu ospalý výkon třebíčských florbalistů, kteří mohli poděkovat hlavně brankáři Bazalovi a neschopnosti domácích střelců za lichotivé skóre na jejím konci – „jen“ 2:1 pro domácí…

Ani ve druhé části se Snipeři neprobudili, pokračovali ve velmi unaveném výkonu a nabízeli domácímu Spartaku řadu velmi laciných příležitostí k navýšení skóre. Ti již byli přesnější, třebíčské chyby trestali, a tak ve druhé pauze na výsledkové tabuli svítil tříbrankový rozdíl ve prospěch spokojenějších a v pohodě hrajících domácích.

Až ve třetí třetině dokázali Snipeři zvýšit tempo a tlak na domácí obranu. Dařilo se rozdíl ve skóre korigovat, nicméně domácí v době největšího tlaku hostů vždy dokázali odskočit na dvoubrankový rozdíl. Třebíčští ještě poslední naději vykřesali v závěrečné minutě při hře bez brankáře zásluhou přesného Sýkory, avšak to bylo vše. Domácí si svoji zaslouženou výhru již pohlídali.

K příštímu utkání nastoupí třebíčský celek až po reprezentační pauze (MS ve florbale v Praze) v neděli 16.12.2018 ve 14:00 proti druhému týmu tabulky FBC Vikings Kopřivnice. Předzápas obstará „B“ tým Snipers, který se v rámci 13. kola Divize střetne od 10:30 s FbC Hr. Králové. Obě utkání „florbalové neděle“ se uskuteční v hale města Třebíč na Hájku, ul. Manž. Curieových.

Komentář kapitána Snipers Třebíč Jaroslava Dlabače: „Katastrofální 1. a 2. třetina nás stály tento zápas. Zvýšené úsilí ve 3.třetině už na vítězství nestačilo. Děkujeme soupeři za férové gesto ve 3.třetině a přejeme hodně štěstí.“

Branky (asistence) Snipers:14. Svoboda (Janata), 25. Dlabač (Pešek), 29. Štveráček, 42. Svoboda, 43. Dlabač (Homolka), 56. Pešek, 60. Sýkora (Pešek);

Sestava Snipers Třebíč: Bazala (Daňhel) – Homolka, Papoušek, Picmaus, Svoboda – Dlabač, Janata, Sýkora, Vlach, Blažek, Pešek, Tzimas, Štveráček

rozhodčí: Petr Števček - Radek Števček

vyloučení: 3 : 3     využití: 0 : 0;       v oslabení: 1 : 0       střely na branku: 30:42        diváků: 57;