Snipeři zapomněli střílet

OREL

Snipers Třebíč - TROOPERS Orel Telnice 4:7 (2:2; 2:2; 0:3)

V sobotu 17. listopadu sehráli muži utkání 11. kola Národní ligy - východ proti týmu TROOPERS Orel Telnice. Toto utkání bylo speciální tím, že se jako každý rok během listopadu zapojili muži do akce Movember. Tým z Telnice složený ze zkušených hráčů se zkušenostmi z 1 ligy mužů nebo ze Superligy se nacházel na 2. místě tabulky a přijel do Třebíče jako jasný favorit.

První část začala snově pro naše muže, když hned v 1. minutě otevřel skóre Mátl krásnou backhandovou střelou pod horní tyč. Hosté dokázali srovnat až v 11. minutě po rychlém breaku. O 4 minuty později vrátil na stranu Třebíče vedení Janata krásnou střelou “20 na ledem”. Naši muži ale opět ukázali nekoncentrovanost a 20 vteřin do konce třetiny inkasovali, a tak stav po 1. třetině byl 2:2.

Prostřední část základní hrací doby začala ve vyšším tempu a výrazně tvrději než ta předešlá. Proto Třebíčští inkasovali v 5. minutě během přesilové hry hostí. Během 2. třetiny bylo rozdáno 10 trestných minut, 6 na straně domácích a 4 na straně hostí. Muži srovnali utkání v 16. minutě během přesilové hry z volného úderu. O 2 minuty později poslal Třebíč do vedení Blažek po střele z otočky na středu hřiště. O minutu později se však domácí opět ocitli v oslabení a hosté to potrestali, čímž srovnali na 4:4. Třetina za tohoto stavu i skončila, avšak dohrála se velmi tvrdě.

I ve 3. třetině se pokračovalo ve tvrdé hře. Bohužel hosté byli ti, kteří do ní vstoupili lépe, když po 5 minutách strhli vedení na svou stranu. Za další 3 minuty sudí neuznali sporný gól Třebíče v oslabení, což byl možná jeden ze zlomových okamžiků utkání, a nutno podotknout, že to nebylo jediné pozoruhodné rozhodnutí během utkání. Do konce zápasu se pokusili domácí o press, avšak to neneslo ovoce. Hosté ještě přidali dvě branky a dovedli utkání v klidu do vítězného konce.

Muži nenavázali na přesvědčivé vítězství proti Rožnovu a opět nezvládli koncovku utkání. Nicméně výkon celého týmu nebyl k zahození a je potřeba nadále pracovat, což začíná už u docházky na tréninky ;-)

Komentář trenéra Snipers Třebíč Petra Klimeše: „Dnes jsme předvedli bojovný výkon, který bohužel na body nestačil. Stejně tak musíme bojovat i v dalších zápasech. Kladem je dnešní výkon mladých juniorů Benáčka a Hobzy.“

Branky (asistence) Snipers:1. Mátl, 15. Janata (Macálka), 36. Dlabač (Picmaus) , 37. Blažek (Vlach)

Sestava Snipers Třebíč: Bazala (Daňhel) – Homolka, Papoušek, Picmaus, Mátl – Dlabač, Janata, Macálka, Svoboda, Vlach, Blažek, Hobza, Benáček, Štveráček

rozhodčí: Filip Drápal a Jakub Pospíšil

vyloučení: 4 : 2        využití: 2:2;       střely na branku: 12:29        diváků: 53;