Po tvrdém boji sladká odměna – první domácí výhra

ROZNOV

Snipers Třebíč - 1.FBK Rožnov pod Radhoštěm 7:3 (2:2; 2:0; 3:1)

Až v 10. kole Národní ligy se mohli třebíčští Snipeři radovat z první domácí výhry. Do Třebíče přicestoval vítěz předchozího ročníku této soutěže Rožnov pod Radhoštěm. A svedl s domácími florbalisty napínavou bitvu, která sice moc florbalové krásy nepobrala, ale dramatických situací bylo mnoho.

V první třetině předvedli Třebíčští soustředěný výkon odměněný rychlým vedením 2:0, které však bylo díky, někdy až zbytečným vyloučením Sniperů, rožnovskými „sršni“ smazáno, a tak byl před první pauzou stav vyrovnaný.

Druhá část přinesla spíše hokej a řeckořímský zápas než florbal. Souboj střídal souboj a hezkého florbalu diváci příliš neviděli. Na přílišnou tvrdost navíc doplatil domácí gólman Petr Brestovský, kterého v polovině utkání nuceně vystřídal Bazala. Přesto byli Snipeři střelecky aktivnější a svou aktivitu zúročili dvěma přesnými zásahy.

Závěrečná část přinesla zprvu opatrný florbal, nicméně po několika minutách se hosté rozhodli vytáhnout pressing a začali domácí více obtěžovat v rozehrávce. Utkání se prakticky rozhodlo v rozmezí 54. až 56. minuty, kdy si nejdříve poradil Bazala s trestným střílením rožnovského kanonýra Viktoříka a poté se ve skrumáži u rožnovské branky nejlépe zorientoval třebíčský Štveráček a vsítil pátý gól do hostující svatyně. Rožnovští vsadili vše na jednu kartu a šli do šesti, bez gólmana. Snipeři se však ubránili a navíc se jim podařilo dvakrát trefit opuštěnou branku rožnovského celku. Hostům se ještě na závěr povedlo pouze snížit skóre a zápas tak skončil prvním domácím vítězstvím Sniperů v sezóně.

Další domácí zápas sehrají třebíčští florbalisté již v sobotu 17. 11. 2018. Proti aktuálně druhému celku tabulky NL – TROOPERS Orel Telnice, v jehož kádru v této sezóně nastupuje hned několik hráčů se zkušenostmi ze dvou nejvyšších soutěží, nastoupí Snipeři od 18:00 v SH města Třebíč na Hájku. Výtěžek z dobrovolného vstupného bude i tentokrát věnován na konto celosvětové akce Movember Foundation (viz info pod tímto článkem)

Komentář trenéra Snipers Třebíč Michala Pazderníka: „Viděli jsme velmi bojovné utkání, které místy připomínalo hokejové klání. Každopádně jsme se s tím dokázali vypořádat, po dlouhé době jsme udělali minimum chyb a konečně jsme zvítězili“

Branky (asistence) Snipers:6. Pešek (Homolka), 9. Pešek (Svoboda), 23. Tzimas (Pešek) , 29. Vlach (Svoboda), 55. Štveráček (Pešek), 59. Pešek (Štveráček), 59. Macálka

Sestava Snipers Třebíč: Brestovský, od 31.min. Bazala – Homolka, Picmaus, Mátl, Svoboda – Dlabač, Janata, Macálka, Sýkora, Vlach, Blažek, Pešek, Tzimas, Štveráček

rozhodčí: Martin Hudeček a Pavel Rochovanský

vyloučení: 7 : 3 + Hegar 5min;       využití: 0:1;      branky v oslabení: 0:1   diváků: 59; 

Mužský A-tým se již potřetí zapojuje do celosvětové akce Movember Foundation CZ na podporu boje proti rakovině prostaty. Cílem akce je vybírat prostředky na boj proti rakovině prostaty a všeobecná osvěta kolem této nemoci, kde hlavním marketingovým prostředkem je mužský knír. Hráči a realizační tým si tedy v listopadu nechají narůst knírek a poctivě ho budou střežit a pěstovat. Během domácích listopadových zápasů bude vybíráno dobrovolné vstupné, které bude věnováno Nadačnímu fondu muži proti rakovině nebo druhou možností jak přispět je přímo přes tento odkaz: https://mobro.co/sniperstrebic Za minulé ročníky se Sniperům podařilo vybrat přes 7500 Kč. Děkujeme!

Nemáte práva potřebná pro přidání komentáře.