Také Opava byla nad síly Sniperů

S.K. P.E.M.A. Opava - Snipers Třebíč 7:5 (3:1; 1:3; 3:1)

V 9. kole Národní ligy - východ zamířili Snipeři do Opavy k utkání dvou týmů z dolního konce tabulky. Jak domácí, tak i Třebíčští se chtěli konečně odrazit ode dna a přiblížit se k vyšším příčkám.

První třetina začala ve vysokém tempu a příležitosti ke skórování se rodily na obou stranách. Nicméně v 8. minutě udeřila první domácí Opava. Od tohoto momentu Snipeři zpomalili a v každém souboji byli o krok později. A tak v 11. minutě domácí svůj náskok zvýšili na 2:0. Třebíčským se podařilo odpovědět v 17. minutě, kdy skvěle hrající Macálka proměnil přesilovou hru. O minutu později však Opava opět zaúřadovala a šťastným gólem zvýšila vedení na 3:1.

Druhá část měla pro třebíčské florbalisty snový start. Během 3 minut a 6 vteřin vstřelili branky postupně Mátl, Kuželka a Blažek. Snipeři tak obrazně vylili domácím na hlavu kýbl studené vody (slovy V. Janaty: “To je poprava!!”). Stav byl tedy rázem nepříznivý pro Opavu 3:4. Poté až v 11. minutě druhé třetiny padla další branka. Bohužel opět domácích, kteří tedy srovnali stav na 4:4, a tak se i druhá část dohrála.

Že Sniperům poslední třetiny v současnosti vůbec nejdou, se potvrdilo i tentokrát… Po 4 minutách závěrečného dějství domácí po samostatném úniku odskočili na rozdíl jedné branky. O další 4 minuty později skórovali opět, tentokrát střelou od půlky. Stav 6:4 z pohledu Opavy a Třebíčští měli zase co dohánět. Podařilo se jim skórovat během přesilové hry v 11. minutě třetí třetiny zásluhou Macálky, a tak se opět přiblížili na dostřel. Nicméně Opavu v 17. minutě uklidnil další gól do třebíčské sítě. Florbalisté z Třebíče už gólovou odpověď nenašli.

Vzhledem k tomu, že i Horní Suchá naplno bodovala a srovnala se s Opavou na šesti bodech, mají sedmibodoví Snipeři o čem přemýšlet. Každý následující zápas už pro ně bude „téměř existenční“. Zvrátit nepřízeň osudu se pokusí již v následujícím domácím střetnutí proti 1. FBK Rožnov pod Radhoštěm. Utkání začíná v neděli 11. 11. 2018 ve 14:00 ve sportovní hale města Třebíč na Hájku. Přijďte nejen fandit, ale i podpořit letošní „Movember“ (více pod článkem).

Komentář vedoucího týmu a nejlepšího hráče Snipers v zápase Lukáše Macálky: „Rozhodla z naší strany prospaná první třetina a to známé štěstíčko. Z naší strany je potřeba se probudit a uvědomit si, že se Národní liga v 10 hráčích hrát nedá. S tímto přístupem se můžeme začít chystat na play down. Děkujeme soupeři za férové utkání a divákům za úžasnou halloweenskou atmosféru.“

Branky (asistence) Snipers:17. Macálka (Mátl), 21. Mátl (Macálka), 23. Kuželka (Janata), 24. Blažek (Sýkora), 51. Macálka (Mátl);

Sestava Snipers Třebíč: Bazala (Brestovský) – Homolka, Tzimas, Mátl, Svoboda – Macálka, Vlach, Sýkora, Blažek, Janata, Kuželka

rozhodčí: Axmann Lukáš, Šiška Radek

vyloučení: 4 : 3;       využití: 0:2; diváků: 123;

Mužský A-tým se již potřetí zapojuje do celosvětové akce Movember Foundation CZ na podporu boje proti rakovině prostaty. Cílem akce je vybírat prostředky na boj proti rakovině prostaty a všeobecná osvěta kolem této nemoci, kde hlavním marketingovým prostředkem je mužský knír. Hráči a realizační tým si tedy v listopadu nechají narůst knírek a poctivě ho budou střežit a pěstovat. Během domácích listopadových zápasů bude vybíráno dobrovolné vstupné, které bude věnováno Nadačnímu fondu muži proti rakovině nebo druhou možností jak přispět, je přímo přes tento odkaz: https://mobro.co/sniperstrebic Za minulé ročníky se nám podařilo vybrat přes 7500 Kč. Děkujeme a budeme se těšit na letošní ročník.