Opět prokletá poslední třetina…

aligators

Snipers Třebíč   -   Aligators Klobouky Teamstore.cz 4:6 (2:2; 1:0; 1:4)

Po vydařeném tříbodovém výjezdu do Horní Suché se Snipeři chystali na domácí osmé kolo proti Aligátorům z Klobouků. S tímto sokem má Třebíč neutrální bilanci a pozice obou týmů v průběžné tabulce byly před tímto utkáním sousedící, na deváté a desáté příčce. Bylo jasné, že bude k vidění derby ze spodku tabulky o více než jen tři body…

Domácí vstoupili do zápasu překvapivě dobře a hned ve čtvrté minutě po souhře Mátla se Svobodou šli do vedení, když druhý jmenovaný otevíral skóre. Dalších třináct minut se hrál vyrovnaný florbal bez větší převahy, ať už na jedné, či na druhé straně. Konec třetiny však měli v rukou hosté, když nejdříve po střele Jedličky vyrovnali, aby následně zásluhou Gregra šli do vedení. Do kabin pak ještě stihnul srovnat stav utkání Sýkora, kterého našel přesnou přihrávkou přes půl hřiště Furdan.

Druhá třetina byla stejně vyrovnaná jako dříve zmiňovaných třináct minut úvodní periody. Za zmínku stojí pouze krásný gól ze vzduchu trefený Jaroslavem Dlabačem, jež zužitkoval pobídku Josefa Svobody při přečíslení dva na jednoho.

Třetí třetina, neboli trn v oku letošní sezóny. Co dříve Snipery zdobilo, letos je trápením. Hned v úvodu opadla koncentrovanost, která byla potrestána vyrovnáním. A za další tři minuty stačilo pouhých deset vteřin, aby se hosté dostali do dvoubrankového vedení. Modrobílí se nevzdávali, bohužel veškeré napadání bylo bez výsledku. Nadějí na zvrat se stal gól Tzimase, který snížil na rozdíl branky ještě pět minut před koncem utkání. Chvíli na to však Sýkora oslabil svůj tým, když nedovoleně vrážel jednoho z hostí a Třebíč šla do prvního oslabení v zápase. Toho využil Aligátor Zbořil a zbytek utkání už si hosté pohlídali.

Snipeři si nechali na domácí palubovce vzít velice cenné tři body, ovšem osmé kolo už je minulostí a nyní je třeba se koncentrovat na nadcházející výjezd až do daleké Opavy, kde nepřichází v úvahu nic jiného než vítezství!

Komentář kapitána Snipers Třebíč Jaroslava Dlabače:" Zápas rozhodly výpadky v koncentraci, které dokázal soupeř potrestat a nakonec si odvezl zaslouženě tři body. Děkujeme soupeři za férové utkání a divákům za krásnou atmosféru"

Branky (asistence) Snipers:04:13 Josef Svoboda (Lukáš Mátl), 18:09 Tomáš Sýkora (Štefan Furdan), 34:44 Jaroslav Dlabač (Josef Svoboda), 55:04 Georgios Tzimas (Lukáš Vlach)

Sestava Snipers Třebíč: Brestovský (Štos) – Homolka, Furdan, Mátl, Svoboda – Tzimas, Macálka, Vlach, Sýkora, Dlabač, Janata, Kuželka

rozhodčí: Jan Saňka - Jan Trávníček

vyloučení: 1 : 1;       využití: 0:1; diváků: 61;