Probuzení Sniperů v Horní Suché

FBK Horní Suchá - Snipers Třebíč  5:10 (2:5; 0:4; 3:1)

V 7. kole Národní ligy cestovali třebíčští Snipeři do Horní Suché, kde se utkali s místním FBK, se kterým mají v poslední době velmi kladnou bilanci.

V úvodu utkání byl na hřišti prakticky jediný tým – Snipeři. Již po 6 minutách vedli 0:4 a vyhnali domácího brankáře z jeho svatyně. Domácím se podařilo skóre dvěma brankami korigovat, ale poslední slovo v první třetině měl třebíčský Sýkora - 2:5.

Stejný hráč zahájil brankostroj hostí v druhé části, která však přinesla velmi rozkouskovanou hru plnou vyloučení, téměř vždy na straně domácích. Ti se začali soustředit spíše na rozhodčí než na zápas, Třebíči tento styl hrál do karet a pohodlně navyšovala skóre až na 2:9 ve svůj prospěch.

V závěrečné třetině byla již znát odevzdanost domácího mužstva a hra na jistotu od Třebíče. Snipeři se snažili v klidu kombinovat a nepouštět domácí do výraznějších příležitostí. Tento způsob hry se jim až na 3 výjimky dařil, na závěr utkání si svou premiéru v brance Snipers odbyl nadějný juniorský gólman Jan Daňhel a i s jeho pomocí si tak třebíčští florbalisté z Horní Suché odvezli důležitou výhru.

Komentář kapitána Snipers Třebíč Jaroslava Dlabače: "Díky dobře zvládnutému vstupu do utkání a psychicky lépe zvládnuté druhé třetině jsme si zaslouženě došli pro vítězství. Děkuji spoluhráčům a Horní Suché přeji hodně štěstí do dalších zápasů."

Branky (asistence) Snipers:01:07 Lukáš Mátl (Lukáš Vlach), 01:50 Lukáš Vlach (Jan Homolka), 02:44 Jaroslav Dlabač (Lukáš Mátl), 06:19 Jaroslav Dlabač, 19:07 Tomáš Sýkora (Jan Homolka), 25:45 Tomáš Sýkora (Vojtěch Janata), 33:35 Lukáš Vlach (Tomáš Sýkora), 34:07 Josef Svoboda (Lukáš Mátl), 38:29 Lukáš Vlach (Jan Homolka), 55:23 Ondřej Blažek (Tomáš Sýkora)

Sestava Snipers Třebíč: Brestovský, od 58.min. Daňhel – Homolka, Papoušek, Mátl, Svoboda – Vlach, Sýkora, Dlabač, Blažek, Janata, Macálka

rozhodčí: Pavel Hála, Vladimír Hála vyloučení: 4 + Mocek 5 + Žwak OS  + Krajíček OS : 2;       využití: 0:2; diváků: 30;