S Letkou odletěly další body…

letka

Snipers Třebíč   -   FBC Letka Toman Finance Group 4:7 (2:2; 0:2; 2:3)

V sobotu 13. října mužský A-tým přivítal na své palubovce v 6. kole Národní ligy tým ze severní Moravy. Muži změřili své síly s týmem FBC Letka Toman Finance Group. Letka přijela do Třebíče s 6 body na svém kontě, zatímco Třebíčští do té doby nasbírali pouze 4 body. Jednalo se tedy o utkání dvou celků zoufale bojujících o potřebné body.

Utkání začalo pozitivněji pro domácí tým, když v 9.minutě otevřel skóre Blažek a o půl minuty později zvyšoval již na 2:0 z pohledu Třebíče Svoboda. Vedení ovšem Sniperům nevydrželo do konce třetiny, když v 17. a 19. minutě hosté odpověděli, a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu 2:2.

První polovina druhé třetiny byla ve znamení nesoustředěného výkonu obou týmů, když rozhodčí museli 3x vylučovat. Avšak Letka byla všude o krok napřed, a tak měla také více gólových šancí. To se potvrdilo v 33. a 39. minutě, kdy hosté odskočili do vedení o dva góly. Stav po druhé třetině byl tedy 4:2 z pohledu hostů.

Třetí část začala tragicky pro domácí, když už po 4 vteřinách hosté udeřili, a tak srazili morálku domácích ještě níže. Domácí pokračovali v nestálém výkonu se spoustou chyb, i když se jim podařilo v 52. minutě snížit zásluhou Kuželky, tak hosté odpověděli za 3 minuty. V 55. minutě opět snížil Sýkora, ale i na to hosté odpověděli o minutu později. Během 3. třetiny měli domácí dvě možnosti skórovat v přesilových hrách 5 na 3, ale ani v jedné se jim to nepovedlo. Konečný stav utkání, který po 60 minutách svítil na světelné tabuli, byl 4:7 z pohledu Třebíčských.

Snipeři se i nadále trápí vlastními chybami, nedůslednou obranou a nízkou produktivitou. Snad se jim podaří “chytit” v neděli 21. 10. v Horní Suché a započít vítěznou vlnu.

Komentář trenéra Snipers Třebíč Petra Klimeše ml.:"Dnes jsme viděli naprosto nekoukatelné utkání a škaredý florbal, který si tato úroveň soutěže nezaslouží. V utkání nebyla taktika, strategie ani vize jak hrát. Jednalo se pouze o honbu za míčkem a pokusy o přehazovanou středu hřiště. Každý souboj o míček končil zvukem klepnutí hokejky o hokejku a hrajeme dál. Bohužel tomuto trendu se přizpůsobili všichni účastníci utkání. Snad již podobné zápasy neuvidíme."

Branky (asistence) Snipers: 08:57 Ondřej Blažek (Vojtěch Janata), 09:28 Josef Svoboda (Ondřej Blažek), 51:51 Matěj Kuželka (Štefan Furdan), 54:33 Tomáš Sýkora,

Sestava Snipers Třebíč: Brestovský (Bazala) – Homolka, Furdan, Pospíšil, Mátl – Vlach, Štveráček, Sýkora, Dlabač, Blažek, Janata, Kuželka, Svoboda

rozhodčí: Jaroslav Přibyl, Jaroslav Štolc       vyloučení: 3:6;       využití: 0:0; diváků: 53;