Snipeři udrželi krok jen do poloviny utkání

FbK TJ Svitavy - Snipers Třebíč 9:5 (2:2; 4:1; 3:2)

V 5.kole Národní ligy, cestovala Třebíč do Svitav, kde se utkala s místním týmem, který ještě v loňské sezóně hrál 1.ligu.

První třetina nabídla opatrný start ze strany Sniperů a Svitavy se úvodu zhostily lépe, když se v brzké době dostaly do dvoubrankového vedení. Nicméně druhá polovina úvodní části již patřila Třebíči, které se podařilo srovnat na 2:2

Druhá třetina přinesla, jako již letos tradičně, kolaps Třebíčských, kdy si Třebíč opět nepohlídala posledních 5 minut třetiny a do šaten šla za stavu 6:3.

V závěrečné části byli Snipeři nuceni otevřít svoji hru, nicméně nadechující se tlak byl přerušen zbytečným vyloučením na 5 minut. Po tomto vyloučení se již Třebíči nepodařilo dostat se na dostřel k soupeři a ze Svitav tak odjela bez bodů po prohře 9:5.

Komentář trenéra Snipers Třebíč Petra Klimeše ml.: "Do zápasu jsme vstoupili s jasnými pokyny, které se nám dařilo plnit. Soupeře jsme nepouštěli k jeho hře a sami měli několik nebezpečných situací. Bohužel nás stále sráží dvě věci, vlastní výrazné chyby, kterými soupeři vždy doslova darujeme branku. A zakončení, kdy se příliš nadřeme na gól. Na každou branku potřebujeme dvě až tři velké šance a to je moc. Na obou negativech musíme postupně pracovat, protože ani jedna se nedá odstranit přes noc. Hráči musí získat sebevědomí a trénovat v zápasových podmínkách."

Branky (asistence) Snipers: 08:52 Jan Homolka (Lukáš Vlach), 14:20 Lukáš Macálka (Jaroslav Dlabač), 30:55 Marcel Pospíšil, 46:37 Štefan Furdan (Jaroslav Dlabač), 58:02 Ondřej Blažek (Josef Svoboda)

Sestava Snipers Třebíč: Bazala (Brestovský) – Homolka, Furdan, Pospíšil, Mátl – Macálka, Vlach, Štveráček, Sýkora, Dlabač, Kelbler, Blažek, Janata, Svoboda

rozhodčí: Jan Beránek, Jaroslav Přibyl       vyloučení: 4:2 + Macálka 5;       využití: 1:1; diváků: 162;