Florbalový svátek s jasným výsledkem

pohar4

Snipers Třebíč – 1.SC TEMPISH Vítkovice 1:11 (1:3; 0:4; 0:4)

Čtvrté kolo Poháru České pojišťovny bylo pro celý třebíčský florbal svátkem. Mužský A tým v něm narazil na velmi známého soupeře, 1. SC TEMPISH Vítkovice. Fakt, že se poprvé v Třebíči objeví tým z naší nejvyšší mužské ligy, byl velkým lákadlem pro fanoušky a velkou výzvou pro samotné hráče.

I když Vítkovice nepřijely v plné sestavě, tak se v jejím kádru objevilo hned několik velmi známých a zkušených hráčů v čele s Tomášem Sladkým. Do utkání v domácím celku zasáhli všichni, kteří nastoupili alespoň v jednom z předešlých zápasů poháru, protože se tato příležitost nemusí dlouho opakovat. Snipeři pojali toto utkání jako svátek, favorit byl více než jasný, domácí však neměli v plánu nechat Vítkovicím vítězství zadarmo. Tuto událost si samozřejmě nenechali ujít ani žádní fanoušci florbalu v Třebíči a okolí, proto o skvělou atmosféru v hale bylo postaráno.

První třetina utkání začala ve vysokém tempu. Ve 4. minutě hosté neproměnili trestné střílení, avšak o dvě minuty později již šli do vedení zásluhou Delonga. V 11. minutě po trestném střílení vedli hosté již 3:0. Domácím se ale podařilo s trochou štěstí ve 12. minutě snížit díky vlastní brance soupeře. Po první části byl stav 1:3 z pohledu domácích.

Druhá část nezačala vůbec příznivě. Během prvních 28 vteřin navýšili hosté svoje vedení o 2 branky! Domácí se k šancím dostávali velmi zřídka, a když se jim poštěstilo, skončily jejich pokusy na výborně chytajícím Gurkovském. Do konce třetiny stihly Vítkovice přidat další dvě branky. Stav po 2. třetině - 1:7.

Třetí část nabídla pomalejší florbal ze strany domacích. Byl cítit rozdíl ve fyzické připravenosti obou týmů. Avšak ve 46. minutě se domácím naskytla možnost nájezdu. Tu však nevyužil Furdan. Během 3. třetiny stihli hosté přidat další 4 branky, a tak upravili na konečných 1:11.

Toto utkání bylo velkou zkušeností pro hráče domácího celku a věříme, že si jej všichni diváci užili. Děkujeme za podporu a věříme, že se zájem o třebíčský florbal bude jen zvyšovat.

Komentář trenéra Snipers Třebíč Michala Pazderníka: " Věděli jsme, že nás čeká náročný zápas, který navíc bude před zaplněnou halou. Předpoklady se naplnily a bylo od začátku jasné, že za Vítkovicemi budeme zaostávat ve všech směrech. Nicméně jsme ukázali během zápasu několik sympatických kombinací a nebýt vynikajícího výkonu brankáře hostí, tak nemuselo být skóre tak hrozivé. Myslím si, že se zápas divákům musel líbit a to i přes naši porážku. Soupeři gratuluji k zaslouženému postupu a věřím, že nás toto utkání hodně poučilo. Divákům děkuji za návštěvu a doufám, že budou chodit v tak hojném počtu i na ligové zápasy."

Branky (asistence) Snipers:12:00 Rostislav Gattnar (vlastní branka)

Branky (asistence) Vítkovice: 06:06 Adam Delong (Jan Jastřembský), 07:08 Ondřej Firda (Jan Šebesta), 10:17 Adam Delong, 20:18 Roman Oborák (Rostislav Gattnar), 20:28 Marek Bräuer (Jan Jastřembský), 25:20 Adam Delong (Jan Šebesta), 31:39 Adam Delong (Roman Oborák), 40:43 Marek Polášek (Petr Gurkovský), 48:48 Martin Děček (Jan Besta), 54:12 Roman Oborák (Rostislav Gattnar), 58:23 Jan Besta

Sestava Snipers Třebíč: 1.třetina Brestovský, 2.třetina Bazala, 3.třetina Štos – Černý, Štveráček, Homolka, Picmaus, Furdan, Papoušek – Tzimas, Macálka, Vlach, Sýkora, Mátl, Dlabač, Kelbler, Janata, Kuželka, Pazderník, Svoboda

Sestava 1.SC TEMPISH Vítkovice: Gurkovský (Zerzoň) – Děček, Jastřembský, Firda, Polášek, Oborák, Sladký, Gattnar, Šebesta, Vilím, Brauer, Delong, Maina, Bestat

rozhodčí: Jaroslav Štolc, Jan Beránek       vyloučení: 4+ Macálka 10min.:1;       využití: 0:2;     diváků: 320;