Z Kopřivnice s plným počtem bodů

FBC Vikings Kopřivnice - Snipers Třebíč 5:7 (2:2; 2:4; 1:1)

Třetí kolo Národní florbalové ligy východ absolvovali muži A týmu v sobotu večer na palubovce Vikingů z Kopřivnice. V dosavadním průběhu ligy Třebíčští uhráli pouze bod za prohru v prodloužení proti Hluku, na druhé straně Vikings letos ještě neztratili a do zápasu vstupovali coby papírový favorit. Domácím navíc nahrával fakt, že z Třebíče dorazila poslepovaná sestava o deseti hráčích a dvou gólmanech.

Ať už působil počet hráčů na lavičce hostí jakkoliv směsně, od začátku zápasu drželi Snipers tempo zápasu ve svých rukách. Už v sedmé minutě se po příhře zpoza brány prosadil na bližší tyč Kuželka. Vikingové své napadání vytahovali hluboko na soupeřovu polovinu, což přineslo své plody ve čtrnácté minutě první třetiny, když střelou od půlky srovnával Lichnovský. Záhy na to si soupeřovu obranu prohodili Mátl s Vlachem a Třebíč šla opět do vedení. Do konce třetiny ještě ale stihl srovnat Opařil po sehrání standardní situace s Vávrou.

Druhá třetina po herní stránce volně navazovala na první a v obraze hry nešlo najít rozdíly. Výhoda přesilové hry hostujícímu celku příliš nepřinesla a až následné srovnání počtu hráčů na hřišti vedlo zpět ke smysluplnějším kombinacím. Na konci jedné z nich stál Sniper Blažek, jež strhával vedení zpět na stranu Třebíče. K dalším střelcům zápasu se poté zapsali Sýkora s Janatou a stav utkání byl nyní 2:5. Vývoj utkání Třebíčské mírně uklidnil a polevili, takže okolo 38. minuty hned dvakrát inkasovali. Rozdíl jednoho gólu naštěstí opět nastartoval obě pětky Třebíče a ještě minutu před koncem přišla uklidňující branka do šaten znovu po souhře Mátla s Vlachem.

Snipers vstupovali do třetí třetiny velmi klidně a svědomitě. Díky chladným hlavám nevytvářeli téměř žádné individuální chyby a až na sporné vyloučení Pospíšila vše na hřišti klapalo dle rytmu hráčů v modrých dresech. Domácí se snažili napadat hlouběji a agresivněji, tlak navíc podpořili hrou v šesti lidech. Definitivní tečku za možným obratem ovšem udělal po individuální akci Ondřej Blažek, který vykoupal domácí obranu na vlastní polovině a poté naprosto osamocen před bránou zavěsil pod břevno. Skóre poté pouze korigoval Vávra, když čtyři vteřiny před koncem vybojoval míček na hostující polovině a pohotovou střelou ještě naposled překonal Brestovského.

Komentář kapitána hostů Vojtěcha Janaty: "Dobré nasazení celý zápas, dobrá produktivita, horší část ve druhé půlce druhé třetiny. Do příště se musíme vyvarovat individuálních chyb. Děkuji všem za zápas".

Komentář kapitána domácích Adama Lichnovského: "Začátek zápasu byl celkem vyrovnaný. Ve druhé třetině nám soupeř dal dva góly, na které se těžko odpovídalo. Do třetí třetiny jsme šli s tím, že musíme vyrovnat a zápas otočit do vítězného konce. V příštím zápase se musíme vyvarovat zbytečných chyb a dotáhnout ho do vítězného konce. Děkuji soupeři za zápas a přeji jim hodně štěstí do dalších bojů."

Branky (asistence) Snipers: 06:37 Matěj Kuželka (Lukáš Vlach), 16:09 Lukáš Vlach (Lukáš Mátl), 26:12 Ondřej Blažek (Josef Svoboda), 31:23 Tomáš Sýkora (Lukáš Vlach), 34:02 Vojtěch Janata (Marcel Pospíšil), 39:09 Lukáš Vlach (Lukáš Mátl), 58:36 Ondřej Blažek (Josef Svoboda)

Sestava Snipers Třebíč: Brestovský (Štos) – Homolka, Pospíšil, Mátl, Papoušek – Vlach, Sýkora, Blažek, Janata, Kuželka, Svoboda

rozhodčí: Dalibor Jekielek - Dominik Pustówka;       vyloučení: 1:1;       využití: 0:0;              diváků: 28;

Další kolo čeká Snipers v domácím prostředí v městské hale na Hájku, a to v sobotu 29. 9. 2018 od 18:00 proti loňskému soupeři ze čtvrtfinále play-off Gullivers Brno.

Nicméně celé třebíčské florbalové prostředí už žije florbalovým svátkem. V úterý přivítají Snipeři ve 4. kole Poháru České pojišťovny jeden z nejúspěšnějších celků českého florbalu – superligového vícemistra minulé sezóny - 1.SC TEMPISH Vítkovice. Očekává se vyprodaná městská hala na Hájku, bouřlivá atmosféra a bojovný výkon Sniperů… Úvodní hvizd se ozve v 18:30.