Při domácí premiéře museli být Snipeři rádi za bod

hluk

Snipers Třebíč -   FBK Spartak Hluk 8:9pp (1:3; 2:1; 5:4; 0:1)

V rámci 2. kola Národní ligy přicestoval do Třebíče nováček soutěže FBK Spartak Hluk. Snipers však věděli, že se v žádném případě nebude jednat o snadného protivníka.

Do první třetiny vstoupili lépe domácí a rychle se ujali vedení, nicméně poté se slova chopil oponent z města založeného roku 1294. Hosté byli téměř ve všem lepší. Byli rychlejší, agresivnější, bojovnější a po konci úvodní části šli do šaten s vedením 3:1.

Druhá třetina nabídla opatrný start a Třebíč si již lépe hlídala okénka v obraně, aby zbytečně nenabídla Hluku jít do většího vedení. Druhá půlka třetiny přinesla i zlepšení ve hře Sniperů směrem dopředu a odměnou bylo snížení náskoku na 3:4.

Třetí třetina však opět začala pro Třebíč katastrofálně, když se po hrubých individuálních chybách dostali hosté do velkého trháku. Snipeři však nesložili zbraně a bojovali až do úplného konce. Odměnou jim bylo nejen vyrovnání, ale i otočení stavu zápasu ve svůj prospěch. Minutu před koncem ale po závaru před brankou hosté vyrovnali a poslali utkání do prodloužení. Což je téměř vždy loterie na obě strany. Po sérii neúspěšných šancí ze strany Třebíče se ujala šance Hluku a hosté si tedy odvezli i bod navíc.

Vyjádření trenéra hostů Martina Tuhého: „Dnes jsme o jeden bod přišli a nakonec zároveň dva získali. Musíme se vyvarovat hrubých chyb v závěru utkání. Děkujeme domácím za pěkný zápas.“

Vyjádření trenéra domácích Michala Pazderníka: „Utkání jsme si prohráli v první polovině, kdy jsme se na hřišti hledali. Závěrečnou třetinu jsme mohutně dotahovali a nechybělo málo a mohli být body tři. Snad se poučíme do dalších zápasů.“

Branky (asistence) Snipers:02:07 Lukáš Mátl (Jaroslav Dlabač), 31:56 Vojtěch Janata, 36:27 Lukáš Macálka (Lukáš Mátl), 47:49 Lukáš Štveráček (Lukáš Macálka), 48:23 Matěj Kuželka (Josef Svoboda), 53:30 Vojtěch Janata (Lukáš Macálka), 55:34 Jaroslav Dlabač (Lukáš Štveráček), 56:01 Lukáš Vlach (Matěj Kuželka)

Sestava Snipers Třebíč: Štos (Bazala) – Homolka, Štveráček, Pospíšil, Mátl – Macálka, Vlach, Sýkora, Dlabač, Picmaus, Blažek, Janata, Kuželka, Svoboda

Trenér: Michal Pazderník

rozhodčí: Petr Števček – Radek Števček;       vyloučení: 6:2;       využití: 0:1;              diváků: 72;