Nový rok zahájili Snipeři přesvědčivou výhrou

Snipers Třebíč - ASK Bystřice nad Pernštejnem    15:7 (7:3; 5:1; 3:3)

V rámci 15. kola národní ligy přicestoval do Třebíče aktuálně poslední tým tabulky ASK Bystřice nad Pernštejnem, aby zde změřil síly s domácími Snipery, kteří se nacházeli na šesté pozici vyrovnané ligové tabulky.

Jakým směrem se bude utkání ubírat ukázalo hned úvodních 7 minut utkání, během kterých padla čtveřice gólů, po 2 na obou stranách. Sniperům se však v půlce třetiny podařilo zlomit odpor soupeře, přes běhavou taktiku soupeře utahali a na konci třetiny již byli domácí v komfortním vedení 7:3.

Druhá třetina sice byla rozkouskována několika vyloučeními, ale i přesto si Třebíč dokázala zachovat koncentraci a navýšit náskok na 12:4.

Zápas plný gólů pokračoval i v závěrečné části. Snipeři již nikam nespěchali, hra se vyrovnala, ovšem skóre si už domácí tým pohlídal. Na střeleckých hodech třebíčských florbalistů se podílel větší, či menší měrou celý tým, nejvydatněji brankostroj podpořil David Salák, který si v tomto zápase připsal dvě branky a dvě asistence a byl po zásluze vyhlášen hráčem utkání ze strany domácích.

K příštímu, 16. kolu základní části Národní ligy cestují Snipeři v neděli 14.1.2018 do Havlíčkova Brodu, kde v dalším regionálním derby vyzvou od 18.hodin místní „Draky“.

Komentář kapitána domácích Jaroslava Dlabače: „ Jednoznačný zápas v náš prospěch, občasnými zmatky ve třetí třetině jsme dovolili soupeři korekci skóre. O našem vítězství už ale bylo rozhodnuto na konci první třetiny."

Sestava Snipers Třebíč: Brestovský (Bazala) – D. Salák (2+2), Štveráček (0+1), Sýkora (2+0), Mátl (0+2), Dlabač (0+1), Žák (1+2), Picmaus (2+1), Pospíšil (2+1), Blažek (1+1), F.Salák (0+1), Janata (2+0), Furdan (1+2), Macálka (2+0)                                                                 Trenér: Petr Klimeš ml.

rozhodčí: Petr Števček - Radek Števček;     vyloučení: 3:2;   využití: 1:1;     diváků: 102; zásahy brankářů: Petr Brestovský 36 - Radek Šejnoha 24, Matěj Sláma 26;

hráč utkání – Snipers Třebíč: David Salák

hráč utkání – ASK Bystřice n.P.: Tomáš Trentin

On-line přenos utkání proti TJ Sokol Havlíčkův Brod Erupting Dragons můžete sledovat zde: