Poslední zápas v roce 2017 byl pro Snipery vítězný

sucha web

Snipers Třebíč - FbK Horní Suchá    7:6 (2:4; 2:1; 3:1)

Poslední utkání letošního roku odehráli Snipers na domácí půdě proti soupeři od polských hranic Horní Suché. Tým z nejzazších koutů východní části České Republiky není pro Třebíčské žádnou novinkou. Už před dvěma roky se mezi těmito dvěma tábory strhla bitva o postup do Národní ligy, která měla trvání čtyř utkání, ze kterých vytěžil vítězství na série 1:3 právě celek z Karvinska. Dnes už víme, že v následující baráži dokázala postoupit i Třebíč, a tak se v třetí nejvyšší soutěži pravidelně dvakrát za sezónu utkávají o důležité body v tabulce tito staří známí. První utkání vyšlo lépe pro modrobílé, jež odváželi ze Suché tři body za otočení skóre v posledních dvou minutách utkání z 8:6 na 8:9. Červenozelené barvy s 19 a Snipeři s 20 body ještě před zápasem sousedili na posledních příčkách zajišťujících play-off, proto vítězství znamenalo přečkání Vánoční pauzy na jistějších pozicích, případná prohra předběžně vrhala tým do kalných vod soubojů play-down.

Necelé tři minuty po úvodním hvizdu šel do vedení hostující celek zásluhou spolupráce Petra Šimka s Tomášem Hrankayem. Rychlý gól stáhl udivený domácí tým na vlastní polovinu, kde odolával náporu další čtyři minuty, dokud obránce Štveráček nezabránil postavením v brankovišti dalšímu skórování Suché. Nebylo jiného východiska, než udělit trestné střílení. To s přehledem proměnil freestylovou kličkou kouzelník Kopia. Tím ale příděl nekončil, ještě v první polovině první třetiny inkasovali Třebíčští z hole Černého, který tvrdou střelou ze střední vzdálenosti zvyšoval na 0:3. Zřejmě až třetí inkasovaná branka byl dostatečně silný impuls pro zažehnutí pušek Sniperů. Začali více napadat a v čase 11:38 našel místní vtipálek Kuželka na levé straně Sýkoru, který střelou k bližší tyči snížil. To sice nenechalo dlouho čekat na odpověď hostující strany, když zkušený bek Marek Piskorz našel na pravém mantinelu Vojtěcha Kopiu, který navyšoval opět do tříbrankového vedení, jenže pět vteřin po brance bránil ve hře Lukáš Kraina a Třebíč šla kombinovat do přesilové hry, kterou využil deset vteřin před jejím koncem Matěj Kuželka. Do konce první dvacetiminutovky se hra vesměs přelévala a její konec jen doplnilo vyloučení Štveráčka za vysokou hokejku a následné sekání Tomáše Chmiela, dohrávalo se tedy při hře čtyři na čtyři.

Při pauze byly asi vyřčeny ty správné pokyny, jelikož hra byla po změně stran na úplně jiné úrovni, a to jak od domácích, tak od Horní Suché. Diváci měli k vidění několik pohledných akcí, které korunovala ta ze strany domácích v 26. minutě. Všechno započalo u obránce Picmause, který nejprve chytře obhodil příliš vytáhlý útok Suché na Sýkoru, ten krosem přes střed hřiště posílal na Vlacha na opačné straně a junior Vlach s připsáním asistence vyslal velice přesnou přihrávku na čepel volného Kuželky čekajícího v brankovišti. V této chvíli byli Snipěři na dostřel jediné branky, bohužel ztráta koncentrace znamenala opět navýšení vedení pro červenozelené. Obránce Piskorz našel Šimka, 3:5. Dalších deset minut byla hra místy chytře provedená, jindy příliš ukvapená. Hrálo se nahoru dolu. Dvě minuty před koncem prostřední periody aspoň snížil autor hattricku Matěj Kuželka, který využil nahození Milana Picmause a tečí korigoval stav utkání před druhým odchodem do šaten na 4:5.

Poslední fáze utkání ukázala 79 divákům něco, co se Sniperům dlouho nepovedlo, povedenou třetí třetinu, zřejmě nejhezčí dvacetiminutovku z dosavadního průběhu sezóny. Prvně modrobílé barvy šly využít přesilovku, kterou za bránění ve hře poskytl Filip Mocek. Jaroslav Dlabač vyslal rychlou přihrávku k tyči, kam si zpoza brány naběhl Janata a osamocen posílal děravý míček do prázdné brány a stav utkání do vyrovnání. Třebíč udržela tlak a soupeře mačkala. Skóroval i Lukáš Vlach po vzdušné pobídce Mátla, který využil zmateného střídání na straně hostí a po souhře obránců Papoušek - Homolka i druhý jmenovaný, jež střelou tahem umístil nekompromisní projektil ke vzdálenější tyči od levého mantinelu jako jeden z mála praváků třebíčského celku. Domácí si stále drželi koncentraci a poctivou obranou zamezovali útokům teď už živějšího soupeře. Poslední branka utkání padla v čase 56:08, když se druhou trefou prosadil Matěj Černý po třetí asistenci Marka Piskorze. Hosté ještě zkoušeli hru v šesti, ale to vyneslo už jen nepřesné vyhození Sýkory na prázdnou bránu a hra se dohrála za neměnného stavu. Tři body tedy zůstaly v Třebíči.

Další utkání se odehraje v sobotu 6. 1. 2018, kdy opět od 18:00 na domácí palubovce budou bojovat Snipers Třebíč proti seskupení z nedaleké Bystřice nad Pernštejnem. Tímto bychom chtěli poděkovat za přízeň, kterou jste nám projevili v roce 2017. Zároveň bychom vám chtěli popřát šťastné prožití Vánočních svátků. Na shledanou v novém roce.

Komentář trenéra Michala Pazderníka: „Zápas jsme nezačali dobře a soupeř snadno vedl. Naštěstí jsme se drželi přísloví "To nejlepší nakonec" a od druhé poloviny hrací doby jsme se začali soustředit pouze na florbal a to přineslo své ovoce. Děkujeme soupeři za zápas a divákům děkujeme za přízeň v roce 2017. Šťastné a veselé."

Sestava Snipers Třebíč: Brestovský (Štos) – D. Salák, Vlach (1+1), Štveráček, Sýkora (1+0), Mátl (0+1), Papoušek (0+1), Dlabač (0+2), Žák, Picmaus (0+1), Pospíšil, Blažek, F.Salák, Janata (1+0), Homolka (1+0), Kuželka (3+1), Macálka                                                                Trenér: Michal Pazderník

rozhodčí: Jan Saňka - Jan Trávníček;

vyloučení: 1:3;               využití: 2:0;                   diváků: 79;

zásahy brankářů: Petr Brestovský 17 - Filip Plíhal 20;