Sebevědomým výkonem ke třem bodům

Snipers Třebíč - FbC Aligators Klobouky    4:2 (1:0; 2:1; 1:1)

V rámci 13. kola Národní ligy sehráli domácí Snipers Třebíč zápas s FbC Aligators Klobouky, se kterými jim první zápas v letošní sezóně nevyšel a z Klobouků u Brna si přivezli těsnou porážku.

První třetina ukázala náznak toho, jak by se celý zápas mohl vyvíjet. Hra byla především urputným soubojem dvou dobře připravených týmů, z nichž ani jeden nechtěl dát soupeři příležitost ke vstřelení branky. Hráči z města v Jihomoravském kraji, jehož historie sahá dokonce do 13. století, to však se svojí urputností přehnali a šli si třikrát odpočinout na trestnou lavici. Přesilovka z toho však byla pouze dvakrát, jelikož v rámci zachování kolegiality šel v jednom případě hostujícího aligátora na trestnou lavici doprovodit Štveráček. Na konci třetiny však dobře chytajícího brankáře hostů překonal David Salák, pocházející z Kněžic, původně německy Knieschitz.

Druhá část nabídla velmi podobný průběh, avšak s tím rozdílem, že Třebíč začala lépe trefovat aligátoří svatyni. Výsledkem byly dvě rychle vstřelené branky. Nejprve se prosadil Martin Žák a necelou minutu po něm Tomáš Sýkora. Závěr třetiny byl ještě poznamenán pětiminutovým vyloučením Milana Picmause, který sestřelil hráče Klobouků a byl vykázán na trestnou lavici. Toto dlouhé oslabení se však podařilo Třebíčským ubránit.

Třetí třetinu se již Třebíč snažila bránit poctivě vybudovaný náskok 3:1, ale v 5. minutě se podařilo aligátorům snížit a o další minutu později přežila Třebíč klinickou smrt v podobě neproměněného trestného střílení hostujícího hráče. Závěr už si Třebíč pohlídala a po další brance si vybojovala 3 body za vítězství 4:2.

Komentář trenéra Michala Pazderníka: „První dvě třetiny jsme měli utkání pod kontrolou včetně pětiminutového oslabení. Pod tlak jsme se dostali až ve třetí části díky diskutabilním vyloučením. Naštěstí jsme utkání dotáhli do vítězného konce."

Komentář trenéra hostů Jakuba Gremmela: "Dnes byli domácí lépe připravení na utkání, jak my. Ale i přesto jsme mohli odvézt nějaké body, šancí a přesilovek jsme na to měli více než dost. Díky za férové utkání."

V neuvěřitelně vyrovnané ligové tabulce patří Sniperům sedmá příčka, ze které sice ztrácí jen tři body na třetí příčku, ovšem před devátým, prvním nepostupovým místem do play-off, mají „náskok“ pouhého jednoho bodu. Každý zápas je velice důležitý. Nejinak tomu bude v sobotu 16. 12. 2017, kdy se Snipeři střetnou na domácím hřišti městské haly na Hájku (TJ Spartak) s těžkým soupeřem FbK Horní Suchá. Právě tento tým od polských hranic v současnosti sídlí na nepopulární 9. příčce. Utkání začíná v 18:00 hod. Přijďte Snipery podpořit při jejich posledním utkání v roce 2017.

Sestava Snipers Třebíč: Štos (Brestovský, Krejčí) – D. Salák (1+1), Vlach (0+1), Štveráček, Sýkora (1+0), Mátl, Papoušek, Dlabač, Žák (2+0), Picmaus, Pospíšil, Blažek (0+1), F.Salák, Janata, Homolka, Kuželka, Trenér: Michal Pazderník

vyloučení: 3 + Milan Picmaus 5 : 4;     využití: 0 : 0;     diváků: 72;

zásahy brankářů: David Štos 23 - Jiří Piše 25;