Na Orly pálili Snipeři slepými

webtelnice

FK Orel Telnice - Snipers Třebíč    10:3 (4:2; 4:0; 2:1)

První polovinu základní části Národní ligy uzavřel A tým Sniperů v Křenovicích u Slavkova, kde odehrál utkání proti nováčkovi soutěže z Telnice. V týmu soupeře však působí několik bývalých hráčů prvoligového Hattricku Brno, jiní mají zkušenosti z nejvyšší ligy v dresu Bulldogs Brno. Takže o nějaké nováčkovské povaze týmu už dopředu nemohla být vůbec řeč.

Třebíčští se do soupeře od úvodu pustili s vervou a výsledkem byl první gól zápasu z hole Adama Krejčího v úvodní minutě. I další chvíle byly ve znamení aktivity Sniperů, avšak několik slibných příležitostí zůstalo nevyužito. Naopak první vážnější střela ze střední vzdálenosti skončila svou dráhu až v síti hostujícího týmu. Hra se následně vyrovnala a hrál se svižný florbal. Na začátku osmé minuty kapituloval třebíčský Štos podruhé, ale ještě v téže minutě srovnal stav Blažek. Následně měli Snipeři dvě obrovské šance, ale ani jedna „trma-vrma“ v telnickém brankovišti gól nepřinesla. Orlové si však na druhé straně vedli přesvědčivěji a do konce první části odskočili do dvoubrankového vedení.

I do druhé třetiny vstoupili Snipeři aktivně a domácí gólman Bartek si na nedostatek práce nemohl stěžovat. Jenže veškerá snaha Sniperů přicházela vniveč a byli to naopak domácí, kteří stále častěji využívali otevřených prostorů v třebíčské obraně k ohrožení Štosovy branky. Průběh utkání byl opticky neustále vyrovnaný ale… Zatímco Snipeři dobývali soupeřovu bránu sice tvrdošíjně, ale marně, domácí tým téměř každou svoji vážnější akci zakončil gólem. Ve 33. minutě zápasu, po sedmé brance Orlů už trenér Pazderník musel zakročit v podobě time-outu a pokusit se zkonsolidovat řady. Třebíčští však už sílu, hlavně morální, nenašli a inkasovali poosmé.

Do závěrečné části šli Snipeři s cílem pokusit se alespoň kosmeticky vyspravit nepříznivé skóre, ale i přes několik slibných šancí se jim to příliš nepovedlo. Toto utkání prostě rozhodla totálně rozdílná produktivita obou soupeřů. Třebíčský tým svého soupeře sice přestřílel, ale góly dávali telničtí Orlové.

Komentář trenéra Sniperů Michala Pazderníka: „Bohužel zůstalo jen u slov v kabině a předvedená hra tomu vůbec neodpovídala. Dnes jsme měli "Den otevřených dveří" a domácí toho patřičně využili.“

Sestava Snipers Třebíč: Štos (Bazala) – D. Salák, Štveráček, Mátl, Molák, Papoušek, Žák (0+2), Picmaus, Kelbler (1+0), Blažek (1+0), F.Salák, Homolka, Macálka (0+1), A.Krejčí (1+0)                                                                                        Trenér: Michal Pazderník

rozhodčí: Roman Sladký - Radek Vybíhal;

vyloučení: 4:1; využití: 1:0; diváků: 15;

zásahy brankářů: Kryštof Bartek 43 – David Štos 29

Odvetnou část Národní ligy zahajují Snipeři už tuto neděli 3.12.2017 na horké půdě dalšího nováčka v Náchodě. A nebude to rozhodně procházka růžovým sadem. Náchodští Primátoři s náskokem vedou tabulku NL. V třebíčském zápase Snipeři svému soupeři podlehli 4:8 a mají tedy co vracet a po několika zbytečných ztrátách co napravovat. Utkání v náchodské „Plechárně“ začíná v 15:00hod. Odjezd autobusu je v 10:30 hod od hotelu Atom. Snipeři budou rádi, když je pojedete podpořit přímo do Náchoda (návrat do Třebíče po 21. hod.)