Muži mají vstup do sezóny úspěšně za sebou

Pohar ceske pojistovny

V rámci 1. kola poháru České pojišťovny vyjížděl mužský A-tým do Němčic nad Hanou, aby zde v sobotu 26.8. změřil své síly s týmy Orel Uherský Brod a FBŠ Hattrick Brno.V neděli pak s Orlem Dolní Bojanovice a pořádajícím celkem z Prostějova. I v silně nesourodé sestavě se Snipeři s úvodními zápasy nové sezóny vypořádali se ctí. Po postupu z druhého místa skupiny je v druhém kole Poháru České pojišťovny čeká celek FBC Letohrad (Orel Orlice) . K utkání Snipeři nastoupí v SH ZŠ Rokytnice v Orlických horách v sobotu 2.9.2017 od 17:00 hod. On-line přenos můžete sledovat zde: https://online.ceskyflorbal.cz/20172018/online-187899.htm

 

OREL UHERSKÝ BROD – SNIPERS TŘEBÍČ 4:10 (0:3, 0:4, 4:3)

První zápas odehráli Třebíčští proti papírově slabšímu soupeři, což se projevovalo hned od začátku utkání a Snipeři drželi otěže zápasu pevně v rukou. Především první útočná formace nedovolovala, až na občasné brejkové situace, vstoupit Uherskému Brodu do hry, a naopak sama zamykala soupeře. Nebýt čestného úspěchu v závěru utkání, byl by to pro Brod velmi krutý výsledek. Díky polevení v koncentraci se však nakonec skóre na tabuli zastavilo na stavu 10:4 pro třebíčský tým.

Sestava Snipers Třebíč: Krejčí (Brestovský) – Černý, D.Salák (1 gól + 2 nahrávky), Dlabač (1+3), Kelbler (1+0), Blažek (4+1), F.Salák, Plavec, Rygl, Macálka (2+2), Diviš (0+1)

SNIPERS TŘEBÍČ – FBŠ HATTRICK BRNO 4:3 (2:3, 1:1, 0:0)

Druhý zápas čekal na muže poněkud silnější, prvoligový tým FBŠ Hattrick Brno, který však stejně jako Třebíčští přijel v hodně okleštěné sestavě a na kvalitě zápasu to bylo znát. Ač utkání nabídlo kvalitnější podívanou než v předchozím případě, o ideálu se dalo jen těžko mluvit. Třebíč dvakrát srazila zbytečná vyloučení, ze kterých se Brno dokázalo vždy prosadit a odskočit tak pokaždé na dvougólový náskok. Ten se již nepodařilo Sniperům vymazat a Brno si tak odneslo hubenou výhru 4:3

Sestava Snipers Třebíč: Brestovský (Krejčí) – Černý (0 gólů + 1 nahrávka), D.Salák, Dlabač (1+0), Kelbler (1+0), Blažek (1+0), F.Salák, Plavec (0+1), Rygl, Macálka (0+1), Diviš

K nedělním zápasům již nebyli k dispozici Dlabač, Plavec a Filip Salák, útok naopak doplnili Štveráček a debutující junior Niederhofer. Jako první prověřil Snipery Orel Dolní Bojanovice, který letos poprvé nastupuje pod hlavičkou ČFbU. Z prvního dne si hráči Orla odnesli dvě porážky, v obou zápasech ale o body přišli až v posledních minutách, takže bylo jasné, že nepůjde o jednoduché utkání.

SNIPERS TŘEBÍČ – OREL DOLNÍ BOJANOVICE 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)

Snipeři se dostali do vedení v 10. minutě, kdy se trefil Rygl. Na jeho branku ale hosté zareagovali o necelou minutu později, když po špatně pokryté rozehrávce skóroval Jansa. Ve druhé třetině se pak Dolní Bojanovice dostaly dokonce do vedení, kdy se k brance bez povšimnutí rozhodčích prosekal Košutek. Snipeři ale hráli trpělivě a ve 22. minutě srovnali v přesilové hře zásluhou přesné střely Macálky z křídla. V poslední minutě druhé třetiny pak strhl vedení na stranu Třebíče Kelbler. V závěrečné třetině nejdříve Dolní Bojanovice šťastně srovnaly, když se střela Horňáka odrazila od Němce a zapadla za bezmocného Bazalu. Naštěstí pro Snipery ve 39. minutě napřáhl Štveráček a vstřelil vítězný gól. Na jeho trefu již sympaticky bojující soupeř i přes výhodu přesilové hry nedokázal zareagovat a připsal si tak třetí porážku v řadě.

Sestava Snipers Třebíč: Bazala (Štos) – Černý (0 gólů + 1 nahrávka), D.Salák (0+1), Štveráček (1+0), Kelbler (1+1), Niederhofer, Blažek, Rygl (1+0), Macálka (1+0), Diviš

SK K2 PROSTĚJOV – SNIPERS TŘEBÍČ 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)

Poslední zápas dne měl rozhodnout o konečném pořadí ve skupině. Pořádající Prostějov měl na kontě tři výhry, a Snipeři tedy potřebovali vyhrát, pokud chtěli skončit lépe než třetí.

Úvod zápasu byl opatrnější, Snipeři v nižším počtu věděli, že musí šetřit síly. V 6. minutě se ale domácí dostali do vedení, když se na bližší tyč trefil Krnáč. Postupně se Třebíčští začali častěji prosazovat v útoku, na což hráči Prostějova reagovali ostřejšími zákroky. Rozhodčí měli plné ruce práce, ale k žádným vážnějším prohřeškům nakonec nedošlo. Na Snipery se v poslední minutě třetiny ale usmálo štěstí, když se ve skrumáži prosadil Salák. 11 sekund před koncem třetiny si šel na trestnou lavici odpočinout Macálka, který to v souboji přehnal s důrazem. Druhá třetina tak pokračovala přesilovkou domácích, ti ale žádnou nebezpečnou kombinaci nevymysleli, a tak v 18. minutě udeřili znovu Snipeři, když se premiérově trefil junior Niederhofer pěknou střelou ze střední vzdálenosti. Ve 22. minutě byl znovu přísně vyloučen Macálka za zdržování hry, přesilovka domácích ale byla opět tristní, do útoku se naopak dostal Salák, kterého musel nedovoleně zastavit Vašut. S přesilovkou Snipeři naložili lépe než domácí, Štveráček se nerozpakoval a přesnou střelou navýšil vedení na 3:1. Do konce třetiny měli Třebíčští ještě dvě přesilovky, ale tentokrát s nimi naložili bídně, když ve druhé dokonce inkasovali po vyvezení míčku v podání Krále, který předložil míček do šance Foltýnovi. Ten si kličkou poradil se Štosem a snížil. Třetí třetinu již Snipeři kontrolovali, domácí zkoušeli nacvičené kombinace, hosté ale měli tyto akce již přečtené a neměli problém s jejich eliminací. Ve 34. minutě se navíc znovu trefil Niederhofer a hosté zápas dovedli do vítězného konce.

Sestava Snipers Třebíč: Štos (Bazala) – Černý, D.Salák (1 gól + 0 nahrávek), Štveráček (1+0), Kelbler (0+1), Niederhofer (2+0), Blažek, Rygl, Macálka (0+1), Diviš (0+1)

 

Nemáte práva potřebná pro přidání komentáře.