Hodnocení turnaje účastníky

Po návratu „Finské výpravy“ jsme vyzpovídali trenéry a hráče a zeptali se jich, jak tento turnaj hodnotí. Za trenéry se vyjádřil Pavel Nesnídal a Miroslav Kňava. Z hráčů pak byl dotázán Lukáš Vlach, Adam Benáček, Nesnídalová Natálie, Skála Matěj a David Vávra. Odpovědi posledních 3 jmenovaných přineseme již brzy v dalším článku.

Jak tedy hodnotí turnaj trenéři?

Jak hodnotíte celkovou kvalitu turnaje ve Finsku?

PN: Jedná se kvalitně připravený turnaj pro mládež s dlouhou historii. Veškeré informace na přehledném a fungujícím webu. Vysoká kvalita turnajových hal s veškerým zázemím a zajištěným cateringem přímo v halách pro všechny účastníky.

MK: Dobrá organizace, bez zbytečných přejezdů mezi halami, bez zbytečných zpoždění. Úroveň rozhodčích asi stejná jak na Prague Games. Celkově mi to přišlo jako dobrý podnik.

Byly síly týmů ve vaší kategorii vyrovnané? Kdo byl favoritem na vítězství a kdo nakonec vyhrál?

PN: V kategorii F-08 Challenge naši mladí Snipeři sehráli šest kvalitních bojovných utkání proti finským celkům a díky třem vítězstvím se umístili na krásném 5.místě celkově z 12. týmů. Celkový vítěz této kategorie byl finský tým Oilers WhiteSharks 08, který potvrdil pozici favorita.

MK: V kategorii B-boys Challenge byla většina týmů na srovnatelné úrovni. Po prvních zápasech jsme tipovali jako vítěze skupiny CSKA Nikinmaen a ty na konci turnaje měli zlatou.

V čem vidíte přednosti a slabiny oproti ostatním týmům?

PN: Jako největší přednost vidím adaptaci našich hráčů a hráček na jiný herní systém, kterými byla velikost hřiště 30x15m, hra 4+1 a délka zápasů 2x15 minut hrubého času. Tento „handicap“ smazali hned v prvních minutách prvního zápasu. Další přednosti našeho týmu v kategorii F-08 je fanouškovská podpora ze strany rodičů i hráčů ze starších kategorii. Tímto bych chtěl všem členům naší výpravy poděkovat za velmi příkladnou podporu při všech zápasech, které jsme odehráli.

MK: Přednosti: dobrý brankář, důslednost v útoku

Slabiny: špatná práce v obraně, špatné přizpůsobení se jinému stylu hry, horší sehranost a přihrávky

Přinesl vám tento turnaj, jako trénérovi, nějaké náměty, které byste rád praktikovat i v našem klubu, případně v nějaké kategorii?

PN: Z pohledu trenéra jsem se jen ubezpečil, že jsme se vydali správnou cestou a začíná to přinášet kýžené ovoce, což bylo vidět na odehraných utkáních.

MK: Možná. Zlepšit přihrávky, zjednodušit hru.

Měla účast na tomto turnaji nějaký výrazný významný přínos pro hráče?

PN: Našim hráčům a hráčkám to přineslo spoustu nových zkušeností, které určitě sami uplatní na našich turnajích a dalších takovýchto mezinárodních turnajích, na kterých se budou v budoucnu chtít určitě ukázat.

MK: Ano, sbírají zkušenosti s jiným stylem hry.

Chtěl byste příští sezonu absolvovat další podobný zahraniční turnaj?

PN: Po letošním Finsku a loňském Švédsku se těším, čím nás vedení klubu překvapí v příští sezóně ;o) , takže určitě ANO!

MK: Ano

Loni jste byl i na turnaji ve Švédsku, můžete oba vzájemně porovnat?

PN: Oba tyto turnaje jsou na velmi vysoké úrovni, jak organizační, tak i hráčské. Proto ať se vedení rozhodne do budoucna jakkoliv, vrátit bych se chtěl jak do Švédska, tak určitě i do Finska.

 

A hráči?

Jak hodnotíš turnaj ve Finsku?

LV: Určitě kladně, protože to pro všechny naše mládežnické kategorie byl velký test a možnost si porovnat síly s hráči z jiných zemí.

AB:Tento turnaj hodnotím pozitivně. 
Všechny naše kategorie se umístily na skvělých místech a turnaj jsme si všichni užili. 

Co ti turnaj přinesl a naopak vzal?

LV: Získal jsem určitě mnoho zkušeností z těžkých zápasů a viděli jsme zas nový kousek Evropy. Negativa pro mě byla dvě: absence ve škole a dopisování testů.

AB:Turnaj mě a celému našemu týmu přinesl hodně sebevědomí, které můžeme prodat i v následujících ligových zápasech. A co mi tento turnaj vzal? Na to je těžká odpověď, ale snad nic. 

Který z týmů ti připadal nejtěžší?

LV: Nejlepší tým byl určitě finský výběr Nikinmäen CSKA.

AB:Největší problémy nám dělal tým Nikinmäen CSKA, který tento turnaj zaslouženě bez ztráty bodu vyhrál. 

Loni jsi byl/a i ve Švédsku, můžeš tyto turnaje porovnat co se týká kvality, zázemí, týmů apod?

LV: Těžko se to porovnává, protože Gothia Cup je větší turnaj než HFC, ale z hlediska organizace mě finský turnaj přišel lepší, i když by bylo mnohem jednodušší, kdyby jsme koncept turnaje a organizační věci věděli předem a nemuseli je zjišťovat na halách. Úroveň finského turnaje byla nejspíše o něco nižší, protože většina známých evropských týmů míří na větší a o něco prestižnejší Gothia Cup. Nicméně samotné hraní bylo jednodušší a to především kvůli tomu, že jsme všechny zápasy hráli na jedné velké hale, kde bylo 7 hracích ploch.

AB:Tyto turnaje jsou hodně podobné a netroufám si říct, který z nich byl kvalitnější, a to ze strany pořadatelů i týmů. Zázemí pro nás bylo lepší ve Finsku, oproti Švédsku bylo příjemné, že jsme bydleli v hotelu a všechny zápasy naší kategorie jsme měli na jedné hale.

Jak jste oslavili vaše výborné umístění, věřili jste v tak dobrý výsledek před samotným turnajem?

LV: Určitě jsme na takový úspěch nepomýšleli. Oslavy jsme nepodcenili, každopádně nijak nepřehnali, protože nás ještě čekala dlouhá cesta domů.

AB: Popravdě jsme to nečekali, po první dvou zápasech jsme očekávání měli až moc velké a to se taky projevilo na následujících dvou zápasech, které jsme "zaslouženě" prohráli. Ale to pro nás bylo asi dobře, protože až potom jsme se dostali na správnou vlnu a naštěstí pro nás jsme zbývající klíčové zápasy zvládli vyhrát. 
Oslavy proběhly hned po rozhodujícím zápase a vrcholily až v autobuse na cestě domů. Samozřejmě v rámci mezí. 

Pocítil jsi na sobě, na čem byste měli ve vašem týmu zapracovat a co naopak hrálo do karet vám?

LV: Určitě fyzická připravenost a technická vyspělost byla výhodou zahraničních celků. Paradoxem je, že nebyli zvyklí na to jak se florbal vyučuje v Česku a to byla asi naše největší zbraň.

AB:Na tuto otázku byste se museli zeptat našich trenérů. Z mého pohledu jsme předvedli hlavně v závěru turnaje dobrou hru, ale co zlepšit a co nám hrálo do karet? Na to nedokážu odpovědět.

Co bys rád/a řekl/a na závěr?

LV: Závěrem bych určitě rád ocenil skvělou organizaci klubu. Je úctyhodné , že celý turnaj proběhl bez většího problému i přes účast 65 lidí!

AB:Na závěr bych chtěl říct, že pro většinu z nás je to největší úspěch, kterého jsme zatím dosáhli a za to bych chtěl poděkovat všem fanouškům, spoluhráčům a trenérům - konkrétně Miroslavu Kňavovi, Michalu Pazderníkovi a Michalu Kelblerovi. 

Nemáte práva potřebná pro přidání komentáře.