V Praze se mladí Snipeři střelecky činili

spolfoto17

Mezinárodní mládežnický turnaj Prague Games 2017 je minulostí. A s ním i účinkování tří týmů Sniperů na této prestižní akci. Již potřetí spojil náš klub působení na pražském turnaji s charitativním zaměřením. Tentokrát jsme „Stříleli góly pro Kubíka Novotného“. Za každý gól vstřelený Snipery do sítí soupeřů věnujeme na konto vážně nemocného Jakuba Novotného 100 Kč. Celkem tedy za 46 gólů vstřelených Snipery na turnaji a s přispěním členů vedení Snipers a příznivců klubu věnuje Snipers Třebíč na tuto sbírku částku 7 800,-Kč. S příběhem Kubíka Novotného se můžete seznámit zde: http://www.forjane.cz/verejnesbirky/jakub-novotny/.

Postřehy z účinkování našich týmů na pražském turnaji vám v článku přinášejí jeho přímí účastníci.

B12 - Naše nejmladší kategorie cestovala na turnaj Prague games 2017 získat nové zkušenosti proti vyhlášeným týmům nejen českého florbalu. Po pěti zápasech, které jsme odehráli, jsme se s turnajem loučili s bilancí jedna výhra, jedna remíza a tři prohry a skóre 22:21 v náš prospěch. Za mne hodnotím turnaj velmi kladně a určitě mi dá zapravdu i náš početný doprovod, který nás v každém zápase hlasitě podporoval. Hráčům bych chtěl poděkovat za bojovný výkon na hřišti a přeji jim mnoho úspěchů do dalších velkých turnajů, kterých se v budoucnu zúčastníme.

Pavel Nesnídal - trenér B12

V zápasech jsme si vedli moc dobře. Všichni, kluci i dívky, jsme šli do zápasů s tím, že vyhrajeme. Což je moc dobrý přístup. Naše slabina byla ta, že jsme nebyli v některých zápasech důrazní v soupeřově brankovišti. Z toho samozřejmě moc nepadají góly. Ale pokud bych to měla srovnat s minulou Prahou, tak je to o 100% lepší. Musím říct za všechny, že jsme si turnaj moc užili.

Natálie Nesnídalová – kapitán týmu B12

B14 - Na Prague Games 2017 v této kategorii soutěžilo 40 týmů rozdělených do 10 skupin. V naší skupině jsme za soupeře měli Huddinge IBS (SWE), FBC Orca Krnov a Zurich United Red (SUI). Po lednové účasti na Gothia Cup ve Švédsku jsme se švédského týmu určitě nezalekli tolik jako v předchozích letech, protože víme, že je to soupeř jako každý jiný a nejdeme proti němu s hlavou sklopenou už na začátku utkání.

Letošní základní skupinu jsme odehráli na jedné hale (VŠE Na Třebešíně), což bylo příjemné, nemuseli jsme na každý zápas jezdit jinam. Naopak trochu nás zarazilo, že v této hale se nesmí používat bubny a další nástroje na fandění z důvodu opakovaných stížností jednoho z majitelů blízkého domu. Ale každý jsme nějaký.

Úvod prvního zápasu byl spíš ve znamení rozehrávání se a poznávání soupeře. Do druhého poločasu jsme vkročili za stavu 0:2 už rázněji. Sice jsme v 17. minutě obdrželi další gól, ale pak se nám podařilo snížit a bojovali jsme o co nejlepší výsledek. Se švédským týmem jsme sice prohráli 2:5, ale týmu se nedá upřít snaha a bojovnost. (Góly Adam Svoboda, Jan Makovický)

První hrací den pokračoval po obědě 2. zápasem - tentokrát s FBC Orca Krnov. Na toto utkání si hráči velmi věřili, ale brzy poznali, že soupeře podcenili. V přestřelce padlo 10 gólů a bylo se na co dívat. Zápas byl velmi vyrovnaný, po 1. poločase byl stav utkání 2:2. To nikdo ještě netušil, jaké drama přijde v závěru zápasu. Přestože jsme na začátku 2. poločasu vedli 3:2, soupeř během pár minut zápas otočil ve svůj prospěch (3:5). Kluci ale zabojovali a ve 29. minutě během 20 vteřin zápas srovnali na 5:5. Zhruba minutu před koncem dostali hráči Snipers početní výhodu, kterou si však velmi rychle pokazili vyloučením za hru hlavou a dále dalším vyloučením za příliš mnoho hráčů na hřišti. Závěr zápasu jsme nakonec tedy dohrávali v oslabení. Nakonec se na skóre už nic nezměnilo a rozešli jsme se s Krnovem smírně 5:5. Je škoda zbytečného vyloučení v závěru zápasu, měli jsme spíš využít nabídnutou početní převahu a zápas vyhrát (Góly Adam Svoboda 2x, Jan Makovický, Jan Pacal, Roman Pokorný).

Druhý den nás čekal poslední zápas ve skupině a podle umístění v tabulce základní skupiny také možné předkolo play-off. Švýcarské týmy se tu vyznačovaly především rychlostí v protiútocích a také docela rychlými a tvrdými střelami, což jsme poznali v 1. poločase zápasu, kdy jsme už v 6. minutě prohrávali 0:3. Do konce první části soupeř přidal další gól a vypadalo to, že zápas bude pokračovat v 2. poločase stejně. Hráči ale nesklopili hlavu a zápas nevzdali, naopak pořádně zabojovali a dali soupeři najevo, že se jen tak nevzdají. Do 2. poločasu vlétli s obrovským odhodláním, a i když jim soupeř do konce utkání nadělil ještě 2 góly, oni mu odpověděli 4 góly. Poločas jsme tedy vyhráli 4:2, konečný stav utkání byl 4:6 (Góly 3x Jan Makovický, Kryštof Buchtela)

Jedna remíza a dvě prohry znamenaly 3. místo v naší skupině. Jelikož předkolo se týkalo v této kategorii týmů, které se umístily na 3. a 4. místě, nevyhnulo se ani nám. Za soupeře jsme dostali švýcarský tým Floorball Koeniz B14, na který máme vzpomínky už z loňských vyřazovacích bojů v kategorii B13 (podlehli jsme mu 2:19). Letošní utkání se odehrávalo ve velmi rychlém tempu a v podstatě celé v našem obranném pásmu. Švýcaři nás velmi tlačili, kluci bojovali, ale bohužel se dopouštěli i chyb, které soupeř dokázal okamžitě potrestat. Na našeho brankáře šlo celkem 48 střel, na švýcarského pouze 2. Utkání nakonec skončilo 0:12.

Letos poprvé dostaly týmy, které byly vyřazeny v předkole play-off, možnost zahrát si ještě tzv. Last Match (proti dalšímu vyřazenému týmu v předkole play-off). Náš tým dostal za soupeře čínský FCP Thunder, se kterým si kluci moc přáli si zkusit zahrát. Stejného soupeře dostali na Last Match i naši hráči kategorie B12, kteří hned ráno porazili tento tým vysoko 14:1. Hráči B14 se na zápas byli většinou podívat a nic nenasvědčovalo tomu, že bychom neměli nad tímto týmem vyhrát. První minuty zápasu nás však vyvedly z omylu a zápas začal vypadat trochu dramaticky, zvlášť když se tým Činy ujal vedení 2:1. Je nutné ale říct, že v týmu Číny nehráli pouze hráči z této země, ale byli posílení o hráče a brankáře střešovického Tatranu. Naši hráči se ale brzy vzpamatovali, začali hrát zase pořádný florbal a z posledního utkání Prague Games odešli s výhrou 5:2.

Ve srovnání s loňským turnajem Prague Games bylo na hráčích vidět, že za uplynulý rok technicky vyspěli a hrají pohlednější a lepší florbal, dávali víc gólů oproti loňsku a méně jich dostávali. Sami ví, co je potřeba zlepšovat, ale určitě si za předvedené výkony zaslouží pochvalu!

Obecně lze říct, že české týmy se rok od roku stále zlepšují a je to vidět i ve změně na prvních 3 místech v jednotlivých kategoriích, kdy se na nich stále častěji objevují týmy z ČR (místo SWE, FIN, SUI).

Martina Makovická – fanynka nejen B14

B17 - Letos se poprvé vydali do Prahy bojovat v této, na pražském turnaji nové kategorii i Snipeři. Tým složený z třebíčských dorostenců a juniorů, doplněný hráči z okolních klubů však nedokázal proměňovat své šance. Po odehrání všech tří zápasů základní skupiny měli Snipeři po prohrách se Švýcary a s Plzní, a po remíze se švédskými Skurups IBK na kontě jediný bod, který stačil pouze na třetí místo v tabulce. B17 tak v play-off narazila na švýcarskou reprezentaci, proti které sice předvedli mladíci velice dobrý výkon, přesto ale utrpěli porážku  1:3. Poslední šancí na pokračování v turnaji byla výhra nad litvínovským celkem. Relativně vyrovnaný zápas však skončil lépe pro hochy z Litvínova a třebíčská B17 tím pádem ukončila prohrou 4:6 svoji letošní účast na turnaji.

Matěj Hobza – hráč B17

Výsledky Sniperů na letošním turnaji Prague Games 2017:

B12

Zurich United Blue (SUI) – Snipers Třebíč 2:2

Snipers Třebíč – ACEMA Sparta Praha 1:10

FBC Spartak Kaplice – Snipers Třebíč 4:2

Předkolo play-off: Snipers Třebíč – Hattrick Brno 1   3:4

Last match: Snipers Třebíč – FCP Thunder (China)   14:1

Vložené utkání: Snipers Třebíč – Florbal Benešov 1:1

B14

Huddinge IBS (SWE)– Snipers Třebíč 5:2

Snipers Třebíč – FBC Orca Krnov 5:5

Snipers Třebíč - Zurich United Red (SUI) 4:6

Předkolo play-off: Floorbal Koeniz - Snipers Třebíč   12:0

Last match: Snipers Třebíč – FCP Thunder (China)   5:2

B17

Unihockey Basel Regio (SUI)– Snipers Třebíč 2:1

Snipers Třebíč – FBŠ SLAVIA Plzeň 1:2

Skurups IBK (SWE) - Snipers Třebíč 0:0

1/16 finále A: Snipers Třebíč – Team Swiss U17 White (SUI)   1:3

1/8 finále B: SK Bivoj ITM Litvínov YELLOW - Snipers Třebíč   6:4

Nemáte práva potřebná pro přidání komentáře.