Není důležité vyhrát, ale... :-)

18.11.2017 hostila 9. a 10. kolo Ligy Vysočiny elévů Bystřice nad Pernštejnem. Do této haly se nikomu moc nechtělo, protože všichni, kteří ji znají, ví, že je tu zima jako v lednici. Nicméně si všichni, kteří zde už byli vzpomněli i na to, že je zde výborný bufet se skvělou kávou a pivem, tak se počáteční nechuť změnila v těšení se. Tedy na toto se těšili rodiče. Děti se samozřejmě tešily na další zápas, na který se opět poctivě připravovaly.

Do branky se nahlásila hráčka mladších žáků Janča, která zde podávala naprosto dokonalé výkony. Je vidět, že když máte sport v krvi, je jednou jakou roli na hřišti dostanete. To samé platilo o naší brankářské stálici Šímovi, který svými zásahy udivoval nejen nás, kteří víme, co vše dokáže, ale i všechny přihlížející, kterým zůstávala obdivně viset brada až na studenou podlahu. Šíma byl totiž mistr nad mistry! Co dokázal zde, nedokáže předvést snad ani žádný florbalový brankářský pardál a jen díky němu nedostal bílý tým asi o 50 golů navíc, protože je prostě Šíma s naprostou bravurou pochytal vším, co se zrovna namanulo – ať to byla noha, ruka a nebo jeho velmi oblíbená hlavička :-) a i když mu za záda sem tam nějaký ten gól proklouzl, chytil si dres jako pan starosta kšandy a za mřížkou přilby oslňoval všechny obdivovatele zářivým úsměvem jako Zlatoslav Lockhart z Harryho Pottera :-)

Výborně se dařilo i nováčkům letošní sezóny Kevinovi a Denisovi, kdy se jim podařilo v každém zápase vstřelit alespoň jeden gól a bylo vidět, že je to velmi potěšilo. Nás naopak těší to, že víme, že máme hravé, dravé a velmi šikovné nové florbalisty.
Erikovi, který letos vyměnil branku za florbalku, nová role obránce svědčí a je na něm vidět, že ho tato pozice i baví. Své protihráče si krásně vodil po hřišti a dělal si s nimi co chtěl, až se mu nakonec podařilo dostat se i před soupeřova brankáře a svým obligátně nacvičeným nájezdem si ho položil a překonal.

Nové florbalky naopak vůbec nesvědčily ostříleným střelcům Vojtíkovi a Davčovi. Druhý jmenovaný se nakonec tak naštval, že v polovině turnaje si k sobě povolal na pomoc svoji starou a hned mu to šlo krásně od ruky :-)

A protože se některým hráčům zdálo, že rodiče po kávě spíše spí než energicky fandí, testovali jejich pozornost a vesele je obstřelovali, takto dostala šanci zazářit na tribuně třeba Mája nebo trenér Pavel, který k míčku do obličeje přišel jako slepý k houslím :-)

Poznatky hráčů: Ať si koupí brýle, když nevidí tu vysokou!
Nový pokřik: Hej, Hej, Hej – drahý másla jsou nej!
Heslo hráčů: Není důležité vyhrát, ale nasrat toho, kdo vás porazil!

Nemáte práva potřebná pro přidání komentáře.