Helsinki Floorball Cup 2018 - dorost – B-Boys Challenge

3.DOROST2.ledna 2018 – Třebíč, parkoviště u restaurace Koule, poblíž tréninkové haly Spartak. Sešla se zde velká skupina lidí, k tomu jeden autobus f.Uchytil a jedna osobní dodávka f. B-technik. Většina shromážděných měla jediný a stejný cíl. Dostat se do finských Helsinek a pokud možno v celku…

Po rozloučení s rodiči, kteří nechtěli anebo nemohli své ratolesti doprovázet, a nabalení potřebné výstroje, se mohlo vyrazit na zhruba třiceti hodinovou cestu přes 4 státy do Finska. Celkem cca 1750 km s devíti hodinovou zastávkou v Rize, aby si mohli řidiči odpočinout, a zbytek účastníků zájezdu si mohl prohlédnout pamětihodnosti hlavního města Lotyšska.

Ve čtvrtek ráno, po poklidné cestě trajektem, se všichni ubytovali na hotelu a vyrazilo se na odpolední rozcvičení a trénink, proběhlo seznámení s místním metrem a halou, ve které se v příštích dnech odehrávaly zápasy kategorie BBC (B-Boys Challenge) a A-Boys.

Po víceméně symbolickém tréninku se všichni těšili na pokoj a po dvou nocích v sedadlech autobusu a dodávky asi nejvíc na postel. Proběhla i poměrně živá trenérská porada a šlo se na kutě.

Pátek se nikomu moc vstávat nechtělo, ale nakonec se po snídani vyrazilo na halu FATPIPE CENTER – Arena Center Myllypuro, kde na 10 dorostenců, doplněných o některé hráče ze starších žáků, čekaly první dva zápasy základní skupiny. Kategorie BBC byla rozdělena na dvě skupiny A a B po šesti týmech. V základních skupinách se hrálo každý s každým a poté následovaly, podle pořadí ve skupině, buď zápasy o celkové umístění (pořadí ve skupině 3. – 6. místo), anebo semifinále a finále (1. a 2. místo). Ze začátku vše vypadalo jednoduše, když první protivník nastoupil jen v tričkách, s čísly napsanými fixem, a bez trenéra, ale vydřený výsledek s týmem FC Steffet 3:1 napověděl, že není radno podceňovat soupeře, i když vypadá, že si přišel jen tak zahrát po škole. Po zápasu byl na pořadu dne oběd z místních surovin a místních chutí, které nejednomu hráči i doprovodu způsobily nezapomenutelný zážitek.

Druhý zápas připravil poměrně slušné překvapení v podobě podařeného začátku zápasu. Tým Salis ve druhé polovině zápas, dá se říci, odevzdal a konečné skóre 8:1 ve prospěch Snipers Třebíč jen dokazuje, v jaké pohodě tým hrál. Škoda, že až v převeliké pohodě, protože ještě necelé dvě minuty do konce držel brankář Honza Daňhel čisté konto, ale díky chybě v obraně o tuto poctu přišel.

Sobotní ráno museli dorostenci vstávat relativně brzo a možná proto, nebo kvůli kulinářskému umění Finů, se v sobotních zápasech moc nedařilo.

V prvním zápase dorostenci potkali budoucího vítěze kategorie BBC Nikinmäen CSKA. Možná po pátečním úspěchu, možná podceněním soupeře (i přes varování, že soupeř bude těžší), nebo na hráče došla únava z cesty, možná všechno dohromady způsobilo prohru 6:2 ve prospěch soupeře. A nedá se říct, že by šlo o vyrovnanou hru. U oběda většina neměla ani chuť k jídlu, ať už kvůli umění místní kuchyně, nebo výkonu v zápase.

V dalším sobotním zápase už hráči nastupovali s pokorou, ale nejspíš moc velkou. Minimálně začátek zápasu tak vypadal, a i přes změny v sestavě, střídání hráčů v obraně a útoku, se nepodařilo zachytit nástup soupeře do zápasu. V polovině zápasu musela proběhnout i výměna brankáře, Martin Pavlíček byl očividně gólovou nadílkou otřesený a musel nastoupit Honza Daňhel. Do konce zápasu už se podařilo jen srovnat krok se soupeřem a dohrát zápas alespoň trochu se vztyčenou hlavou. Konečné resumé HT FBC – Snipers Třebíč: 6-2.

Na neděli zůstal poslední zápas ve skupině. Už se nedalo říct, jestli těžký nebo lehký, protože v celé skupině byly výkony vyrovnané. Hrálo se hned od rána a kluci byli nastoupení v půl deváté na palubovce. Po porovnání výsledků bylo jasné, že jestli chtějí dorostenci pomýšlet na jakékoliv lepší umístění, tak musí vyhrát a doufat, že další zápasy dopadnou ve prospěch Snipers. Což se nakonec všechno vyplnilo. Kluci nastoupili do zápasu zodpovědně, v krásném zápasu ukořistili výhru 3:1 nad týmem Kirkkonummi Islanders a obsadili druhé místo ve skupině B kategorie B-Boys Challenge.

Druhé místo ve skupině přihrálo dorostu Snipers jako protivníka do semifinále vítěze skupiny A tým SC Penguins.

Zápas začal opatrně a čekalo se na chyby protivníka. Do zápasu ale vložili i svůj díl rozhodčí, a proto po několika sporných vyloučeních (minimálně z pohledu Snipers), zápas skončil 3:2 ve prospěch vítěze skupiny A. Výkon dorostu Snipers byl velmi sympatický a dočkal se i uznání soupeře. Tím skončily naděje na zlato ve své kategorii, ale pořád ještě byla šance utrhnout bronz.

V utkání o bronz čekal na dorostence Snipers druhý tým v pořadí ve skupině A Vendelsö IK. Z počátku opatrné oťukávání se soupeřem, na obou stranách byla znát nervozita. Nervozitu nakonec ale lépe zvládl tým Snipers a po pěkném, napínavém utkání vyhráli zaslouženě a získali tak bronzovou medaili.

Teď už na dorost Snipers, ale i na ostatní účastníky zájezdu „Severská jízda“, čekala zpáteční jízda domů. Možná poslední zpestření byla cesta trajektem, která byl živější i na posádku a více než půlce zájezdu způsobila mořskou nemoc. Ale vše nakonec dopadlo dobře, a po přestávce a procházce ve Varšavě, dorazili všichni v pořádku v úterý ráno zpátky na parkoviště u Koule

Nemáte práva potřebná pro přidání komentáře.