Vysoké MýtoSnipers
12:7(3:1,5:2,4:4)
so 21. 10. 2023 19:30 @ SH Domova mládeže Vysoké Mýto, Divize, 7. kolo

Vysoké Mýto nad síly Sniperů

A tým Snipers Třebíč o víkendu čekal výjezd do Vysokého Mýta, kde je čekala výborná divácká kulisa a soupeř z první čtyřky divize D. Třebíčští chtěli zlomit sérii proher a získat, po třech zápasech bez výhry, konečně další body do tabulky.

FTC Vysoké Mýto - Snipers Třebíč 12:7 (3:1, 5:2, 4:4)

Přesto ale vstoupili do zápasu hodně smolně a po chybě v rozehrávce, inkasovali už po prvních třiceti sekundách hry. Necelé tři minuty po prvním gólu, prohrávala Třebíč už o dva góly. Po druhé brance byli Snipeři více na míčku, a to se vyplatilo, když dvě minuty nato zaznamenali svůj první gól zápasu i Snipers. Mýto na sebe nenechalo dlouho čekat a dvoubrankové vedení si vzalo zase zpět a udrželo si ho do konce 1. třetiny. Druhá část nabídla sedm gólů, bohužel většina z nich padla do brány Třebíče. Soupeř trestal opakující se chyby v rozehrávce a individuální chyby v obraně hostů. Ve třetím dějství padlo dokonce gólů osm. Snipeři se, i přes závěrečný tlak, na domácí dotáhnout nedokázali, vraceli se tak domů opět bez bodů a série porážek si zvýšili už na čtyři zápasy v řadě.

Asistent trenéra Matěj Jonák: „Oproti předchozímu zápasu zhoršený výkon. Velké množství individuálních chyb a prohraných soubojů nás stálo další 3 body. Na druhou stranu se ve hře projevovaly prvky, na kterých jsme v trénincích pracovali. Musíme koukat dopředu, počítali jsme s tím, že první půlka sezóny bude náročná. Chtěl bych pozvat všechny naše fanoušky na další zápas, tentokrát doma, 28.10. na hale Spartaku proti FBC Letohrad-Orel Orlice v 18:00. Přijďte nás podpořit.“

Komentář trenéra Snipers Filipa Koláře: „Začnu z jiného soudku. Chtěl bych ocenit kvalitu pořadatelů a zejména smeknout před domácími diváky, kteří vytvořili atmosféru lepší nežu některých superligových týmů. K nám asi, že máme pořád na čem pracovat, doufat a věřit, že to brzy zlomíme.

Komentář vedoucího hostů Aleše Dejdara: „Konečně se nám podařilo udržet hlavy celý zápas. Proti kvalitnímu soupeři, který nás do konce zápasu nenechal vydechnout. nSkvělí diváci a velmi dobrý výkon vedl ke třem bodům.“

Sestava Snipers Třebíč:

Buršík – Štveráček, Vejmělka, Benáček, Malich, Stránský - Ruber, Černý, Dlabač, Svoboda, Mátl - Skála, Žák, Korba

branky: 1., 50. František Kadavý, 5., 56. Patrik Rašek, 10., 21. Libor Knypl, 25., 34. Vojtěch Novák, 26., 40., 49. Jiří Unzeitig, 60. Tomáš Belej - 7., 58. Matyáš Ruber, 21. Adam Benáček, 31. Lukáš Mátl, 54. , 60. Adam Korba, 59. Tobiáš Stránský;

rozhodčí: Daniel Jireček - Jan Čečetka; vyloučení: 3 : 3; využití: 2:1 diváků: 107; zásahy brankářů: Adam Rozlívka 15 – Matěj Buršík 19; hráči utkání: Patrik Rašek – Matyáš Ruber