SlavkovSnipers
1:4(0:0,1:1,0:3)
ne 27. 8. 2023 11:00 @ SH ZŠ Slavkov, Pohár, 3. kolo

Ve Slavkově Snipeři rozhodli o postupu ve třetí třetině

Ve druhém kole florbalového poháru se třebíčským florbalistům postavili hráči Slavkova. Sniperům se do týmu postupně vracejí hráči po dovolené a složení týmu se začíná blížit sestavě pro novou sezónu. Do utkání šli Třebíčští s cílem postoupit do dalšího kola poháru, což se jim především díky zvládnuté závěrečné třetině povedlo.

FBC Slavkov - Snipers Třebíč 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)

Hodnocení zápasu pohledem trenéra Matěje Jonáka: „Od začátku jsme chtěli být na balónku a určovat tempo hry. V první třetině se nám to, až na několik chyb, celkem dařilo. Soupeř dělal jen to, co jsme mu dovolili. Díky chybám, jsme toho domácím dovolili víc, než jsme chtěli. K tomu se přidala smůla v zakončení, kdy jsme měli spoustu šancí, ale do šatny jsme šli za stavu 0:0. O přestávce jsme si řekli, jak budeme hrát a kde má soupeř slabinu. Jenže slova zůstala v šatně a z naší strany přišla nejhorší třetina zápasu. Zapomněli jsme co chceme hrát a hnali jsme se do zbytečných situací a soubojů, kde jsme ztráceli míčky, místo toho, abychom hráli v klidu s balónkem. Jsem rád, že se úvodní brankou rozestřílela naše mladá puška Matěj Skála, snad mu to bude lepit i dále. Bohužel opět po naší chybě dostal soupeř šanci, kterou využil a dorovnal na 1:1. Po 2. druhé třetině jsme si objasnili, co jsme si řekli a že je to celé jen o nás a o tom, jak k zápasu přistoupíme. Do závěrečné části jsme šli už pouze ve 2 lajnách kvůli zranění Zdendy Malicha, kterému přeji brzké uzdravení. Poslední třetina byla za mě nejlepší. Konečně jsme hráli, jak jsme chtěli. I přes to, že nový systém obrany zkoušíme necelý měsíc, už to vypadalo, jak mělo. Na obraně ještě musíme zapracovat. Ovšem to hlavní je, že jsme byli klidní na míčku, i když byl soupeř vytažený vysoko na naší polovině. Konečně jsme ukázali kvalitu, kterou máme.

Celý zápas hodnotím kladně. Oproti prvnímu kolu byl náš výkon více florbalový. Zlepšení v obranné hře a větší klid na míčku je vidět, ale stále to není ideální a víme, že dokážeme hrát ještě lépe“.