SnipersDobruška
3:2(1:2,0:0,2:0)
so 27. 1. 2024 18:00 @ SH TJ Spartak Třebíč, Divize, 19. kolo

Střelecká převaha dovedla Snipery ke třem bodům

Snipery čekala v sobotu doma na Spartaku další odveta. Tentokrát proti týmu z Dobrušky, kterému na začátku listopadu po kontroverzním závěru podlehli 2:3. Třebíčští věděli, že pokud chtějí i nadále bojovat o setrvání v soutěži, musí zvítězit. Navzdory marodce dokázal realizační tým složit tři kompletní pětky, což se nakonec ukázalo být jedním z rozhodujících faktorů. Před samotným začátkem utkání předali Snipeři pamětní plaketu za 300 odehraných utkání v A týmu Jaroslavu Dlabačovi, k tomu přidali i velké poděkování za klubovou věrnost a pozitivní přístup k celoklubovému dění.

Snipers Třebíč – FBC Dobruška 3:2 (1:2, 0:0, 2:0)

Cesta ke třem bodům nezačala pro domácí vůbec dobře. Hned v prvních vteřinách ztratil třebíčský kapitán Žák míček na středu hřiště a soupeř přečíslení 3 na 2 dokázal potrestat. Gólman Veselý si sice na míček sáhnul, ale gólu zabránit nedokázal. Nepříjemná komplikace hned po 12 vteřinách zápasu však Snipery nesrazila. Domácí kotel začal burcovat a třebíčský celek začal udávat tempo zápasu. Dlouhou dobu poté byla třetina vyrovnaná, ovšem v 18. minutě se dokázal před svatyní Veselého nejlépe zorientovat Čtvrtečka a poslal Dobrušku do dvoubrankového vedení. Snipeři zůstávali klidní, tuto situaci zažili během sezony už nespočetněkrát a reagovali na ni za chvíli. Při rychlém protiútoku dokázal krásnou křižnou nahrávkou Mátl najít Jahodu a ten se do odkryté brány nemýlil.

Druhá třetina, kromě nevyužitých přesilovek na každé straně a řady menších potyček, branku nepřinesla. Snipeři v ní ale dosáhli dvou důležitých věcí. Povedlo se jim plně převzít otěže zápasu, soupeře přestříleli a dokázali Dobrušku obrat o množství potřebných sil.

To se projevilo hned při prvním střídání ve třetí části. Třebíčský junior Skála se krásně prosmýkl kolem levého mantinelu, na středu našel zcela nehlídaného Žáka, který dostal nabídku napravit své zaváhání z úvodu utkání a přesně mířeným projektilem k vzdálenější tyči vyrovnal. Secvičený signál se konečně povedl a všichni věřili, že je otázkou času, kdy Snipeři dokážou zlomit utkání na svoji stranu. Tlak postupně narůstal, šancí přibývalo, fanoušci v čele se skvělým kotlem hnali domácí tým dál, ale rozhodující branka ne a ne přijít. Trenéři nabádali tým k trpělivosti, věřili, že onen rozhodující moment přijde. A on přišel. Po zmatku před brankou hostů dokázal Štveráček najít Svobodu a ten z voleje napálil míček do odkryté brány. Snipeři se konečně dočkali! Hala vybouchla! Stále však ještě zbývalo předlouhých sedm minut. Unavený soupeř už ale ze závěrečného tlaku nedokázal nic získat ani při hře bez brankáře a Snipeři si vedení pohlídali.

Závěr soutěže je pro Snipery nemilosrdný. V sestupových kalkulacích jsou stále namočení až po uši. Do konce základní části zbývají tři utkání. V příštím kole je čeká v Brně utkání s druhým celkem tabulky Hornets, následně změří doma síly s vedoucí Litomyšlí a sezónu zakončí v České Třebové zápasem s Orlicko-Třebovskem, které je na tom momentálně se Snipery bodově stejně. Ve hře je devět bodů a na nesestupovou pozici Snipeři nyní ztrácí bodů šest.

Komentář trenéra Snipers Filipa Koláře: Dovolím si podělit se s Vámi o jednu zajímavou statistiku… Poměr všech střel (nejenom těch na bránu) v dnešním zápase byl 73:43 v náš prospěch. Škoda, že jsme nedokázali přetavit naše šance dřív, ušetřili bychom si opět hromadu nervů. Nicméně, z naší strany velmi dobře odpracovaný zápas, ve kterém jsme byli, kromě krátké pasáže na začátku, ve všech aspektech hry lepší. Velmi chválím tým za předvedený výkon. Taky bych chtěl moc pochválit a poděkovat třebíčskému kotli. Dneska byli kluci opět fantastičtí a velkou měrou přispěli k dnešní výhře. Práce pokračuje. Díky za utkání.“

Komentář vedoucího FBC Dobruška Jana Černého: „Skvělý vstup do utkání, první třetina nám vyšla co jsme chtěli dnes hrát, až na jednu situaci, kterou soupeř potrestal a dostal se do hry a během druhé třetiny postupně přebral trochu otěže zápasu. Ve třetí třetině chtěli domácí víc a nám chybělo v závěrečných šancích štěstí abychom vyválčili alespoň bod. Děkujeme za zápas.“

Sestava Snipers Třebíč:

Veselý (Bazala) – Skála, Štveráček, Žák, Benáček, Korba – Maleček, Jahoda, Stránský, Alex. Svoboda, Mátl – Nechvátal, Černý, Dlabač, Procházka, Pacal

branky: 20. Vojtěch Jahoda, 41. Martin Žák, 53. Alexander Svoboda - 1. Aleš Moravec, 18. Jan Čtvrtečka;

rozhodčí: Jan Frýdek - Michal Havelka; vyloučení: 1:1; využití přesilovek: 0:0; diváků: 103; zásahy brankářů: Jakub Veselý 16 – Tomáš Tuček 18;  hráči utkání: Lukáš Mátl – Tomáš Tuček (G)