SnipersOrlice
4:10(2:2,1:4,1:4)
so 28. 10. 2023 18:00 @ SH TJ Spartak Třebíč, Divize, 8. kolo

Snipeři schytali další desítku

Florbalisté Třebíče jsou v těžké krizi. V dalším domácím utkání si nepřipsali ani bod a situace je pro ně, chvíli před polovinou základní části divize, více než kritická.

Snipers Třebíč – FBC Letohrad-Orel Orlice 4:10 (2:2, 1:4, 1:4)

Do první třetiny zápasu vstoupilo domácí mužstvo dobře. Snipeři byli silní na míčku, dařily se kombinace a hře dominovali. Přesto ale oba týmy odcházely poprvé do šaten za vyrovnaného stavu, když na vedoucí branky Snipers soupeř díky chybám domácí obrany dokázal vždy rychle odpovědět.

Do druhé části šli hráči domácího celku s vítěznou mentalitou, bohužel ta rychle opadla, když opět po několika fatálních chybách v obraně Třebíče, šel do vedení soupeř a Snipeři se rozsypali.

Třetí třetina nevypadla jinak. Domácí zápas vzdali v hlavě, hosté chtěli víc a taky víc dostávali. Snipeři se snažili výsledek dorovnat, ale pokaždé, když dali gól, soupeř vždy odpověděl dalším zásahem do třebíčské sítě, převážně přes pouze stínujícího domácího hráče.

Jedinou světlou chvilkou večera tak tedy zůstalo předání pamětní plakety za sto ligových zápasů v A týmu Snipers Martinovi Žákovi při nástupu týmů před zápasem. V dalším kole zajíždějí třebíčští florbalisté do Dobrušky, kde se v sobotu 4.11. od 18:00 hod střetnou s místním týmem FBC.

Asistent trenéra Matěj Jonák: „Dnešní zápas se hodnotí těžko. První třetinu jsme byli jednoznačně lepším týmem, hráli jsme florbal, který chceme hrát. Silní na balónku, důraz v obraně. Po první třetině jsme zápas viděli pozitivně a s motivaci vyhrát jsme šli do druhé části. Bohužel zas a znova nás potopil vstup do této části, velký počet individuálních chyb a gólů zadarmo pro soupeře, nazval bych to 'totálním výpadkem obrany'. Tam nám soupeř utekl. Třetí třetinou jsme bohužel navázali na předchozí. Opět velké chyby v defenzívě a když není zajištěná obrana, tak se výsledek dohání těžko. Děkuji všem divákům, kteří se přišli podívat. “

Komentář vedoucího hostů Petra Adamce: „Dnes jsme dorazili oslabeni o osm hráčů týmu, ale věřili jsme, že to nebude příliš znát. Po nervózním začátku, jsme se rozjeli a nebezpečného soupeře dokázali postupně přestřílet. Domácí celkem hořeli v defenzívě, ale zase naopak dokázal solidně zatápět v naší obraně. Dnes to byl skvělý týmový výkon podpořený výborným výkonem gólmana. Dnes po zásluze hráčem utkání skvěle hrající Péťa Doleček. Děkujeme soupeři za zápas a přejeme hodně štěstí do dalších bojů.

Sestava Snipers Třebíč:

Bazala (Veselý) – Štveráček, Vejmělka, Benáček, Žák, Stránský - Ruber, Machálek, Malich, Svoboda, Mátl – Jílek, Černý, Korba, Jahoda, Dlabač

branky: 4. Zdeněk Malich, 18. Lukáš Štveráček, 32. František Jílek, 55. Jaroslav Dlabač - 11., 53., 59. Petr Doleček, 20., 45. Maxim Kubelka, 22. David Slouka, 24., 39., 54. František Majvald, 30. Jan Skalický

rozhodčí: Petr Stoklásek - Petr Števček; vyloučení: 2 : 4; využití: 0:1 diváků: 158; zásahy brankářů: Jan Bazala 20 - Ondřej Novotný 34; hráči utkání: František Jílek – Petr Doleček