OrliceSnipers
8:9 sam. náj.(0:2,4:3,4:3)
so 20. 1. 2024 18:30 @ SH ZŠ Rokytnice v O. h., Divize, 18. kolo

Dva body z Rokytnice v Orlických horách

Florbalové Snipery čekal v dalším kole divize velmi náročný zápas. S vědomím, že se jim po minulém kole přímá konkurence v sestupovém boji mírně vzdálila, neměli jinou možnost, než zaútočit na 3 body. Nečekalo je nic lehkého. Soupeři z Letohradu totiž v tabulce patřilo 5. místo a první vzájemné utkání v Třebíči skončilo 10:4 pro soupeře z Orlicka.

FBC Letohrad-Orel Orlice - Snipers Třebíč 8:9pn (0:2, 4:3, 4:3, 0:0)

Do úvodní třetiny vstoupila obě družstva opatrně a na první branku se čekalo déle. V polovině 15. minuty bylo pro Snipery nařízeno trestné střílení, ke kterému se postavil kapitán týmu Žák a s přehledem proměnil. Před koncem třetiny přidal druhou branku Benáček a hosté z Třebíče vedli o dva góly.

I druhá část patřila v počátku Sniperům. Po brzkém gólu Štveráčka a následné trefě Jahody vedli Snipeři již 4:1. Soupeř se však dokázal do utkání vrátit a stav srovnal. Poslední slovo v této části měli nicméně opět třebíčští hráči, když druhé nařízené trestné střílení proměnil s ledovým klidem Alex. Svoboda.

I poslední periodu začali lépe Třebíčští. Dvoubrankový náskok vystřelil Stránský, soupeř ale dokázal rychle odpovědět, vyrovnal skóre a bylo opět na Sniperech, jak zareagují. V čase 48:35 vstřelil svoji druhou branku v utkání Štveráček. Ale ani tato branka neměla být v utkání poslední. Letohrad po oddechovém čase vstřelil během dvou minut dvě branky a v utkání se poprvé dostal do vedení. Na tuto skutečnost zareagoval pro změnu oddechovým časem trenér Sniperů Kolář a poslal na hřiště 6 vybraných hráčů s jasným cílem – srovnat. A sázka se vyplatila. Již po 15 vteřinách napřáhl z dálky Žák a náskok domácím sebral. Konec třetiny nabídl šance na obou stranách, ale ani jeden z týmů nedokázal ty svoje využít.

Následné prodloužení kromě samostatného úniku třebíčského Mátla v samém závěru vyloženou šanci nenabídlo, a tak musely rozhodnout nájezdy.

Za Snipery první dva nájezdy proměnili dřívější střelci z utkání Alex. Svoboda a Jahoda. Oba volili pohotovou střelu k pravé tyči. Na straně soupeře pouze korigoval Skalický, zbylé dva nájezdy zneškodnil Bazala, pro kterého mělo utkání pikantní nádech v tom, že si pro své teprve druhé vítězství v sezóně musel přijet přes celou šíři republiky z Rokytnice nad Rokytnou do Rokytnice v Orlických horách. Snipeři si tak mohli připsat bonusový bodík do tabulky.

V následujícím kole do Třebíče přijede Dobruška, se kterou Snipers v kraji F. L. Věka prohráli těsně 2:3. Do konce základní části divize zbývají poslední čtyři kola a Snipeři stále z posledního místa ztrácejí na nesestupovou pozici devět bodů. Přijďte je podpořit a vytvořte opět stejně elektrizující atmosféru jako na posledním domácím zápase.

Komentář trenéra Snipers Filipa Koláře: Každý bod je v boji o záchranu důležitý, tím spíš škoda, že jsme ten třetí tak hloupě odevzdali soupeři. Škoda mnohých individuálních chyb, protože jinak si troufnu říct, že jsme odehráli velmi dobré utkání. Takticky jsme se dobře připravili a soupeře k jeho nejsilnějším zbraním příliš nepouštěli. Nicméně vítězství na nájezdy se počítá a stále dýcháme. Jsem velmi spokojený, že jsme dokázali hrát většinu utkání na 3 lajny a v závěru dokázali využít hru v 6. Stále hodně práce před námi, nicméně teď cesta domů a zasloužený odpočinek. Díky rozhodčím za utkání. Neměli to s námi vůbec lehké, ale zvládli to dobře.“

Komentář trenéra Letohradu Petra Adamce: „Dnešek bolí. Do utkání jsme vstoupili jako by bylo první povánoční. Nohy nešly, hlava ještě nastavená na stromeček a dárky a podle toho to také na hřišti vypadalo. Postupem času jsme se zlepšovali, ale soupeře jsme vždy nechali utéct, protože cítil svou šanci. Škoda, že jsme neudrželi vedení v závěru a na nájezdy byl soupeř přesvědčivější. Musíme si říci, že play up nám zadarmo do klína nespadne a budeme se muset vrátit k poctivé hře. Děkuji soupeři za zápas, jejich zlepšení je velké a jejich další soupeře nečeká nic snadného. Díky i rozhodčím, protože to byla dnes slušná řež a jejich práci jim nezávidím.“

Sestava Snipers Třebíč:

Bazala – Skála, Štveráček, Žák, Benáček, Korba – Machálek, Jahoda, Křivánek, Alex. Svoboda, Mátl – Jílek, Černý, Dlabač, Stránský, Nechvátal

branky: 24., 39. František Majvald, 30., 56. Jan Skalický, 32., 48., 58.Maxim Kubelka, 46. Vojtěch Marek, - 15., 58. Martin Žák, 20. Adam Benáček, 24., 49. Lukáš Štveráček, 30., N Vojtěch Jahoda, 39. Alexander Svoboda, 42. Tobiáš Stránský;

rozhodčí: Lukáš Picek - Jiří Vaňous; vyloučení: 0:0 diváků: 23; zásahy brankářů: David Richter 22 - Jan Bazala 25; hráči utkání: Jan Skalický – Vojtěch Jahoda