SnipersVysoké Mýto
6:9(1:1,3:5,2:3)
so 13. 1. 2024 18:00 @ SH TJ Spartak Třebíč, Divize, 17. kolo

Doma navzdory dobrému výkonu bez bodů

Po dlouho očekávaném vítězství v minulém kole se Snipeři utkali v domácím prostředí s dalším soupeřem a do zápasu šli s jasným cílem navázat na bodový zisk z předchozího kola. Před utkáním předal předseda klubu Michal Pazderník Adamovi Benáčkovi plaketu za 100 odehraných ligových zápasů v dresu Snipers.

Snipers Třebíč – FTC Vysoké Mýto 6:9 (1:1, 3:5, 2:3)

Snipeři nastupovali do utkání dobře připraveni a na hřišti to bylo od začátku znát. Po střele z dálky od Matěje Skály šli domácí do zaslouženého vedení. Bohužel kvůli špatné koncovce nedokázali využít vyložených příležitostí a soupeř tak ještě před koncem první třetiny dokázal skóre srovnat.

Do druhého dějství vstoupili výrazně lépe hosté a po necelých 3 minutách bylo skóre 1:3 z pohledu domácích. Snipery však tato nepříjemnost nezastavila a dvěma slepenými brankami během jedné minuty dokázali opět srovnat krok. Tento stav nicméně nevydržel dlouho, neboť soupeř na utržený úder zareagoval obdobně a dvoubrankové vedení si během stejného časového úseku vzal nazpět. 8 branek během 30 minut? Bylo jasné, že třebíčské fanoušky čeká další velká přestřelka. Do konce třetiny stihla obě družstva vstřelit po jednom gólu a do šaten se šlo za stavu 4:6. Snipeři tedy byli postaveni před další náročné otáčení.

Naději na úspěch vykřesal v čase 48:35 Adam Svoboda a domácí ucítili šanci. Za úspěchem je hnal i bouřlivý domácí kotel. Třebíčské nicméně i nadále trápila koncovka a slibné šance Jahody i Dlabače zůstaly nevyužity. V čase 56:10 byl po další vyložené šanci domácích hostující trenér donucen vzít si oddechový čas. A ten se ukázal být klíčovým. V rozhodující moment míček smolně přeskočil čepel Skály a Novák samostatný únik na gólmana Bazalu proměnil. Tři minuty do konce a Snipeři opět prohrávali o dva góly. Nebylo tedy na co čekat. Domácí se uchýlili ke hře bez brankáře, ale ani ta bohužel nepomohla, soupeř přidal dvě branky a kapitán Žák už jen korigoval skóre na konečných 6:9.

Po dobrém výkonu přišla tvrdá porážka znamenající jediné. Třebíčští florbalisté zůstávají i nadále na poslední příčce divizní tabulky a na první nesestupové místo ztrácejí nadále devět bodů. Do konce základní části soutěže zbývá odehrát pět kol a Snipeři ve své „mission inpossible“ pokračují zápasem v Rokytnici v Orlických horách, kde se střetnou s týmem Letohradu.

Komentář asistenta trenéra Snipers Matěje Jonáka: Dnešní utkání hodnotíme kladně, bohužel nemáme 3 body, ale většinu zápasu jsme byli tím lepším týmem. Dobrý výkon a zdravá střídačka, konečně jsme herně shodili deku ze série proher. Dnes nás ale opět zradila koncovka a opětovné individuální chyby. Děkujeme soupeřům a všem divákům, kteří dneska přišli.“

Komentář vedoucího hostů Aleše Dejdara: „Dnes to bylo pro nás velmi těžké utkání, kde nám soupeř nedal nic zadarmo. Nakonec se nám podařilo být v koncovce šťastnější a odvážíme si důležité body. Děkujeme soupeři za utkání i divákům za skvělou atmosféru.“

Sestava Snipers Třebíč:

Bazala (Veselý) – Skála, Štveráček, Žák, Benáček, Korba – Machálek, Ruber, Adam Svoboda, Malich, Stránský – Jílek, Černý, Dlabač, Alex. Svoboda, Pacal – Nechvátal, Jahoda, Vejmělka

branky: 4. Matěj Skála, 27. Jaroslav Dlabač, 28., 60. Martin Žák, 37. Zdeněk Malich, 49. Adam Svoboda - 18., 38., 59. Jiří Unzeitig, 21., 57. Vojtěch Novák, 23. Martin Fuňk, 30., 60. Petr Lesák, 31. Patrik Záruba

rozhodčí: Jan Frýdek – Michal Havelka; vyloučení: 0:1 využití: 1:0 diváků: 109; zásahy brankářů: Jan Bazala 26 – Adam Rozlívka 27; hráči utkání: Jan Bazala – Vojtěch Novák